Zwycięstwo w ostatniej minucie na inaugurację rozgrywek! W piątek (tj. 30.04) juniorzy MKS-u Lędziny pokonali LKS Studzienice na własnym boisku 3:2.

Pierwsza połowa przebiegła bardzo spokojnie. Żaden z zespołów nie stworzył sobie dogodnej sytuacji. Na drugą połowę wyszliśmy mocno zmobilizowani po słabych 45 minutach. Już chwilę po rozpoczęciu byliśmy blisko zdobycia pierwszej bramki, lecz bramkarz drużyny przeciwnej popisuje się genialną interwencją po strzale Rozmusa. W 50 minucie meczu, Rozmus z lewej strony boiska podaje do Kuzaka, który z okolic 25 metra strzela w samo okienko bramki. [wideo poniżej] Nasze prowadzenie w tym meczu nie trwało długo, gdyż w 55 minucie tracimy kuriozalną bramkę po rzucie z autu. Zawodnik Studzienic rzuca piłkę w pole karne, żaden z zawodników nie dotyka piłki. Nasz bramkarz był przekonany, że któryś z zawodników miał kontakt z futbolówką i próbując interweniować, końcówkami palców dotyka piłki i bramka zostaje uznana. W 85 minucie znów wychodzimy na prowadzenie. Gaweł wbiega w pole karne po prostopadłej piłce zagranej od Chromika i podaje na pustą bramkę do Firleja, który pewnie kończy. W 88 minucie meczu znów tracimy prowadzenie, rzut wolny z okolic 40m, zawodnik Studzienic strzela pod poprzeczkę. Ostatnia akcja meczu, Zawodny rzuca z autu do Gawła, który mija dwóch obrońców i strzela zwycięska bramkę w tym meczu!

Dzięki naszej determinacji i zaangażowaniu do ostatniej minuty możemy cieszyć się zwycięstwem na inaugurację rundy wiosennej. Warto wspomnieć, że naszym bramkarzem był młody debiutant Bartosz Drozdek z rocznika 2008, który występuje na co dzień w zespole Trampkarzy C2. Brakowało kluczowych zawodników m.in. Kacpra Spyry (król strzelców poprzedniej rundy). Juniorzy z racji obostrzeń związanych z pandemią nie mieli za dużo czasu na przygotowanie się do rozgrywek i trenowania na pełnowymiarowym boisku.

MKS Lędziny 3:2 (0:0) LKS Studzienice 

Skład juniorów: Drozdek – Żogała (🔁60′ Zawodny), Skitek (C), Jacek, Smaza, Rozmus, Kuzak, Firlej, Krakowiak, Chromik, Śmigowski (🔁45′ Gaweł).

Strzelcy/Asysty: Kuzak 55’⚽ (Rozmus 🅰️), Firlej 85’⚽ (Gaweł 🅰️), Gaweł 90’⚽ (Zawodny 🅰️).

Następny mecz odbędzie się (08.05) o godzinie 17:00 przeciwko Siódemce Tychy na boisku przy stadionie miejskim w Tychach. (Ul. Edukacji 7)