Przedstawiamy kadrę zespołu MKS-u Lędziny w rundzie jesiennej sezonu 2013/2014. Trenerem w trzecich kolejnych rozgrywkach będzie Sebastian Idczak.

Bramkarze: Łukasz Gąsior, Robert Maciejowski (M);

Obrońcy: Łukasz Gorki, Szymon Skutela, Grzegorz Bednarek, Kamil Uniejewski, Mateusz Roszak, Dawid Karlik, Damian Sopelewski;

Pomocnicy: Michał Nagi (M), Szymon Bobla, Michał Gadaj, Mateusz Śliwa, Sebastian Idczak, Dawid Wróblewski (M), Kamil Ingram (M), Norbert Stworzyjan, Grzegorz Michalski, Grzegorz Białorucki;

Napastnicy: Grzegorz Kostrzewa, Nikodem Nagi (M), Piotr Kapela.

Trener: Sebastian Idczak

Kierownik: Sławomir Roszak

[singlepic=12297,360,320]

Zespół MKS-u przed spotkaniem ze Stalą. Foto: redakcja

Przypomnijmy, nowymi nabytkami są:

– Szymon Bobla (Unia Bieruń Stary),

– Łukasz Gorki (Unia Bieruń Stary),

– Robert Maciejowski (Górnik Wesoła),

– ostatnim z pozyskanych zawodników jest Dawid Wróblewski z zespołu juniorów starszych APN GKS Tychy (ur. 03.09.1996 r., a więc młodzieżowiec), występujący nominalnie na pozycji lewego pomocnika.

[singlepic=12298,360,320]

Dawid Wróblewski. Foto: redakcja

Do kadry dołączył także junior, pomocnik Grzegorz Białorucki (ur. 03.04.1996). Z kolei, inny z juniorów Grzegorz Cuber (ostatnio nie widniejący w kadrze I zespołu, w którym do tej pory rozegrał 3 spotkania w sezonie 2011/2012) został zawodnikiem Pogoni Imielin występującej w II grupie klasy okręgowej.

Z kadry wypadli natomiast zawodnicy, którzy z różnych względów zaprzestali treningów z pierwszą drużyną, t.j. Zbigniew Janik czy Dawid Sitarz.

Pierwszym testem dla wskazanej kadry będzie jutrzejszy derbowy mecz z Unią Bieruń Stary. Pierwszy gwizdek arbitra Grzegorza Kowalskiego zabrzmi o godzinie 17.00.

Proszę jednak o uważne śledzenie strony, bowiem nawet w dniu jutrzejszym mogą pojawić się nowe informacje w sprawie meczu. W dniu dzisiejszym rozmawiałem z Prezesem Zarządu KS Unią Łukaszem Odelgą, który zapewniał, że bierunianie robią wszystko, by zebrać drużynę i przyjechać do Lędzin w możliwie jak najsilniejszym składzie. Problemy organizacyjnie i zawirowania kadrowe, nie tyle w klubie, co w I zespole, są na tyle duże, że nie jest przesądzone, iż wszyscy piłkarze uzyskają zgodę na grę. Jednocześnie Ł.Odelga zapewnił, iż informacje które podawaliśmy, nie do końca były prawdziwe, bowiem Zarząd KS Unia wydał w środę 7 sierpnia stosowne zaświadczenia obu transferowanym do MKS-u piłkarzom, a także i inne podane we wczorajszym newsie fakty nie do końca się zgadzały. Nie chcę rozstrząsać transferowych i negocjacyjnych szczegółów, dlatego zamieszczam stosowne sprostowanie wyjaśniając, iż przed zamieszczeniem ostrzejszych słów, będę starał się wysłuchać argumentów obu stron.