Kibice MKS-u, którzy wybiorą się pierwszy mecz z Krupińskim Suszec swojego zespołu mogą tymczasowo nie poznać, nie licząc oczywiście czerwonych trykotów. Spora grupa z licznego grona testowanych piłkarzy ma szansę pozostać w Lędzinach na dłużej, będąc wzmocnieniem zespołu, co istotne – to w zasadzie wyłącznie mlodzieżowcy. Nazwiska będziemy ujawniać stopniowo w miarę finalizowania kolejnych transferów.

Jak dotąd wiadomo, że na dłużej w MKS pozostanie dotychczas tylko wypożyczony z Unii Kosztowy Przemysław Duda. Wypożyczenie z Kosztów stanie się udziałem obrońcy Wojciecha Doliny (młodzieżowiec, rocznik 1997). Bliski transferu jest także stoper, który powinien dać trenerowi Idczakowi komfort co do zestawienia linii defensywy.

MKS zwyciężył dziś 3:1 (2:0), a ładne bramki – po zespołowych akcjach – zdobyło dwóch testowanych piłkarzy, a trzecią po przerwie dorzucił Sebastian Kozok. Rozwój odpowiedział w 75 minucie po ładnej indywidualnej akcji i strzale z dystansu.

MKS: Testowany – Uniejewski, M.Roszak, M.Nagi, testowany, Duda, Czupryna, testowany, testowany, testowany, testowany oraz Kwiatkowski, testowany bramkarz, Hudy, Adamus, Frąckowiak, Stworzyjan.

P1390362

Z dotychczasowej kadry z powodu urazu wypadnie Tomasz Matysek, natomiast można liczyć na powrót do gry Dawida Karlika. Początek rozgrywek będzie trudny ze względu na planowane jeszcze w tym okresie wyjazdy urlopowe. Dziś z tych przyczyn zabrakło m.in. Śliwy i Ingrama. Trwają poszukiwania drugiego bramkarza, dziś prócz Kwiatkowskiego zaprezentowało się dwóch bramkarzy.

Generalnym sprawdzianem przez rozpoczęciem sezonu będzie niedzielny wyjazdowy mecz z Górnikiem Piaski. Spotkanie odbędzie się o 15.00.