Zapowiedź nowego sezonu drugiej drużyny MKS’u Lędziny zaczynamy od wysokiego zwycięstwa 6:1 z drużyną AKS-u Nadwiślan Góra. Zawodnicy z małym wsparciem z pierwszej drużyny zapracowali na wygraną i to na boisku rywala przywożąc pewne 3 punkty do Lędzin. Warto dodać, że po pierwszej kolejce rezerwy są liderem tabeli wyprzedając o jednego gola drużynę Unii Bieruń Stary, która również świetnie rozpoczęła nowy sezon.

W nowym sezonie rywalizować będziemy z 9 zespołami, a drużynę poprowadzi trener Zbigniew Janik. Rezerwy mogą pochwalić się dużą kadrą, dodatkowo mogą liczyć na małe wsparcie z pierwszego zespołu, a dodatkowa rywalizacja powinna dobrze wpłynąć na ogólną grę zespołu. W barwach naszej drużyny nie zobaczymy już Jacka Mikolasza, co niewątpliwie jest dużą stratą w środku obrony. Jednak w drużynie można zobaczyć nowe twarze i szansę pokazania się mogą otrzymać inni zawodnicy. W drużynie ponownie będziemy mogli zobaczyć Artura Gizę, którego wypożyczenie z JUWe Jaroszowice zostało przedłużone. W trakcie załatwiania jest Rafał Stencel, ostatnio MKS Mysłowice, a dodatkowo do MKS trafi z Unii Kosztowy Sebastian Krakowiak, brat Grzegorza, który jest podstawowym zawodnikiem pierwszego zespołu.

Nasi rywale prezentują się następująco: Unia Bieruń Stary, Czarni Piasek, LKS Gardawice, Czułowianka Tychy, LKS II Goczałkowice, UKS Warszowice, LKS Mizerów, AKS Nadwiślan Góra, LKS Wisła Mała. Każda z drużyn jest w naszym zasięgu i może nie ma co za bardzo wybiegać w przyszłość, ale rezerwy mogą powalczyć o miejsce na podium tabeli Tyskiej B-klasy. Byle gra wyglądała przekonująco i prezentowała się tak okazale jak w pierwszym meczu tej rundy za równo z przodu (formacja ofensywna) jak i w tyłach (w formacji defensywnej).

Skład rezerw prezentował się następująco: Sitarz – Nowrocki, Buchała, Mielec, P.Majer (Patalong 70), Dominiec, Janik (Zagórski 75), P.Czudaj, M.Majer, Malicki (Iciek 45), Adamus.

Bramki dla naszej drużyny zdobywali: Adamus 3, M.Majer 2, Nowrocki.

Pozostałe wyniki 1 kolejki (24-25 sierpnia): Czułowianka Tychy 1:0 LKS II Goczałkowice, Czarni Piasek 4:0 LKS Mizerów, Unia Bieruń Stary 6:2 LKS Wisła Mała, UKS Warszowice 3:5 LKS Gardawice

W następnej kolejce druga drużyna MKS’u Lędziny zmierzy się na wyjeździe z Unią Bieruń Stary, spotkanie zapowiada się obiecująco, obie ekipy wysoko wygrały swoje pierwsze mecze, co zwiastuje nam bardzo dobry derbowy pojedynek. Zapraszamy wszystkich miłośników lędzińskiej piłki na niedzielny (1 września) mecz, początek o godzinie 17:00. Będzie to również pierwszy trudny sprawdzian dla naszych rezerw.