Lędzińskie rezerwy nie pozostawiły złudzeń gospodarzom z Wisły Małej, nasza drużyna pewnie wygrała 5:1 (1:0) i wróciła do Lędzin z 3 punktami ! Podopieczni trenera Janika mogą pochwalić się kolejnym wysokim zwycięstwem.

Pewna gra niemal przez cały mecz i świetne zachowanie zarówno w defensywie jak i ofensywie – tak wyglądał obraz wyjazdowego spotkania w Wiśle Małej.

Przebieg meczu:

– od początku to MKS dyktował warunki, dobrze utrzymywaliśmy się przy piłce i prowadziliśmy grę,

– przed pierwszą groźną sytuacją staje Gierczak, jednak jego strzał z okolic 5 metra, po podaniu wzdłóż bramki od Majera niesamowicie paruje bramkarz Wisły,

– kolejna akcja prawym skrzydłem, Morks podaje między obrońców do włączającego się Gizy, ten nawija obrońców w polu karnym i uderza lewą nogą, jednak golkiper gospodarzy broni uderzenie,

– w końcu wychodzimy na prowadzenie, Morks podaje za plecy obrońców do Majera, ten przyjmuje piłkę i bez chwili zwątpienia uderza nad interweniującym bramkarzem na 1:0 !

– długa piłka zagrana przez Wasyla na lewe skrzydło, obrońca mija się z piłką i Rozmus wychodzi sam na sam z bramkarzem, wykańcza akcję strzałem w lewe okno bramki, jednak sędzia unosi chorągiewkę do góry sygnalizując spalony,

– uderzeniem z dystansu postraszył Wasyl, jednak piłka minimalnie mija słupek bramki Wisły Małej,

– po raz kolejny przed szansą staje Majer, Wasyl posyła długie podanie, nasz kapitan przyjmuje piłkę i uderza, jednak strzał zatrzymuje się na bocznej siatce,

–  do głosu dochodzą gospodarze, podanie między obrońców i napastnik rywali uderza w poprzeczkę !

– drugą połowę rozpoczynamy mocno pobudzeni o mało nie straconą „bramką do szatni”, zaledwie 3 minuty po wznowieniu gry, dalekim wyrzutem z autu popisuje się Kostrzewa, a akcję uderzeniem z powietrza finalizuje Morks !

– parę chwil później ponownie, Kostrzewa do Morksa tym razem po ziemi, a ten uderza z pierwszej, futbolówka wpada do bramki tuż pod poprzeczką podwyższając prowadzenie !

– Szachnitowski błysnął podaniem penetrującym defensywę Wisły, piłkę dogonił Haba i uprzedzając bramkarza pakuje ją do pustej bramki !

– małe zamieszanie pod naszą bramką, uderzenie napastnika rywali, po rykoszecie wpada do bramki Hejny,

– po dobrym wejściu z ławki i strzelonym golu – Haba obsłużył podaniem Adamusa, a ten pakuje piłkę do siatki ustalając wynik spotkania !

MKS II Lędziny 5:1 (1:0) LKS Wisła Mała

Strzelcy: Majer 26’⚽, Morks 48’⚽ 50’⚽, Haba 85’⚽, Adamus 90+3’⚽ – Juszczyk 82’⚽,

Asystowali: Kostrzewa 2 🅰️🅰️, Haba 🅰️, Szachnitowski 🅰️, Morks 🅰️,

kartki:

żółta: Urbańczyk 33′,

Rezerwy MKS’u Lędziny wystąpiły w następującym składzie:

MKS II: Hejna – Rozmus, Urbańczyk (🔁78′ Chromik), Smaza, Giza (🔁68′ Krakowiak), Dominiec, Majer, Wasyl (🔁46′ Kostrzewa), Szachnitowski, Gierczak (🔁46′ Adamus), Morks (🔁70′ Haba).

Trener: Zbigniew Janik

W innych meczach 4 kolejki (11-12 września):

Fortuna Wyry 2:0 Gol Bieruń,

Czarni Piasek 2:1 Pniówek II Pawłowice,

Czułowianka Tychy 4:0 LKS II Gardawice,

LKS II Wisła Wielka 0:6 UKS Warszowice,

Niepokorni Orzesze – Nadwiślan Góra (goście nie dojechali),

W następnym meczu nasza dwójka będzie pauzować z racji wycofania się drużyny rezerw GTS Bojszowy z B-klasowych rozgrywek. Natomiast już za dwa tygodnie w 6 kolejce zmierzymy się na własnym boisku z UKS Warszowice.