Do rozpoczęcia rozgrywek ligowym pozostał nieco ponad miesiąc. Okres przygotowawczy wchodzi w decydującą fazę, a przed MKS trudne i prestiżowe sparingi. Już jutro (14.02.) o godzinie 15.30 na boisku w Chełmku MKS zmierzy się z Pogonią Imielin. Z kolei, w sobotę 17 lutego lędzinianie zmierzą się z Fortuną Wyry prowadzoną przez Sebastiana Idczaka.

Czas na ustabilizowanie sytuacji kadrowej, która z uwagi na kontuzje nie jest najlepsza. Antoni Turczyński w dniu wczorajszym przeszedł zabieg artroskopii kolana i czeka go przymusowa przerwa w przygotowaniach. Z kolei, w sobotnim meczu z Polonią Poraj poważnego urazu kolana (uszkodzenie więzadeł) doznał Mateusz Malik i także on nie będzie do dyspozycji trenera Napierały w najbliższych tygodniach. Obu zawodnikom życzymy powrotu do zdrowia i szybkich postępów w leczeniu.