Dzisiejszego poranka swój 3 mecz w lidze rozegrali Juniorzy MKS Lędziny, pokonując na własnym boisku zespół Trójki Czechowice 5:3 (2:1). Pogoda dopisała, a mecz był bardzo ciekawy i przysporzył wiele emocji.

Przebieg meczu:

Pierwszą połowę Juniorzy rozpoczęli spokojnie szanując piłkę i dobrze rozgrywając. Pierwsza okazja nadarzyła się po 15 minutach gry, piłka zagrana ze środka do pola karnego tam zamieszanie wykorzystuje Marszałek i zdobywa bramkę na 1:0 dla MKS’u Lędziny. Kolejna akcja, z prawej obrony długą piłkę na napastników zagrywa Czudaj, wyprzedzając obrońców dopada do niej Adamus, mija jednego i oddaje strzał bramkarz broni, lecz Adamus skutecznie dobija na 2:0 dla Lędzin. Pierwsza świetna sytuacja bramkowa dla rywali, piłka zagrana za obrońców Lędzin, lecz skutecznie wychodzi z bramki i interweniuje Apajewski. Kolejna akcja Lędzin lewą stroną boiska piłka zagrana przez Szwedę do Adamusa, ten wpada w pole karne i oddaje dobry strzał, lecz piłka trafia w słupek, ratując gości przed kolejną stratą bramki. Końcówka pierwszej połowy, środkowy pomocnik rywali zagrywa dobrą piłkę za plecy obrońców, nieporozumienie między nimi wykorzystuje napastnik rywali lobując wychodzącego z bramki Apajewskiego, i zdobywa bramkę kontaktową na 1:2.

W drugiej połowie gra była bardziej dynamiczna, rywale momentami przejmowali kontrolę nad grą, ale to MKS jako pierwszy zdobywa gola, mocna piłka z środka pola między obrońców, przejmuje ją Adamus, mija wychodzącego bramkarza i strzela gola na 3:1 dla Lędzin. Rywale nie dawali za wygraną, dobra akcja poprowadzona środkiem boiska, piłka zagrana znów między obrońców, przyjmuje ją napastnik rywala i strzałem po ziemi zdobywa bramkę na 2:3. Juniorzy bardzo skutecznie wzięli się za obronę, paroma skutecznymi wślizgami popisał się Czudaj, szybki odbiór Sieradzkiego i dobra piłka znów za plecy obrońców, Adamus przyjmuje ją, skutecznie radzi sobie z obrońcami i strzałem po ziemi nie daje szans bramkarzowi, a w rezultacie MKS znów prowadzi dwoma bramkami 4:2. Akcja lewą stroną boiska po błędzie w obronie pomocnika MKS’u, przeciwnik ogrywa obrońcę i strzałem w krótki słupek daje nadzieję na odrobienie strat strzelając na 3:4. W końcówce było nerwowo, sporo akcji i skutecznych interwencji, akcję lewą stroną rozpoczyna Hudy, zagrywa piłkę po linii do Adamusa, ten wpada w pole karne i zostaje faulowany, sędzia dyktuje jedenastkę, którą skutecznie wykorzystuje Adamus, zdobywając swoją czwartą już bramkę w tym meczu i dając MKS’owi bezpieczne prowadzenie 5:3. Mecz kończy się takim wynikiem i 3 pkt zostają w Lędzinach.

Skład Juniorów: Apajewski – Czudaj, Białoń, Loska, Nowrocki(Klimza), Szweda, Hudy, Giza(Łyżwiński), Sieradzki(Szumilas), Marszałek(Lach), Adamus.

W innych meczach: Sokół Wola 3:0 Krupiński, Zet Tychy 1:5 Rekord Bielsko-Biała,