Dzisiejszego poranka swój drugi mecz ligowy rozgrywali Juniorzy Starsi MKS’u Lędziny, zwyciężając nad drużyną z Suszca 6:2 (3:1). 

Przebieg meczu:

Pierwsza połowa choć z początku wyrównana to w dalszej części gry, zdecydowanie dominowały Lędziny, i to one zdobyły pierwszą bramkę, gola zdobył Adamus wykorzystując nieporozumienie pomiędzy obrońcom a bramkarzem rywali. Pomimo sporej przewagi przeciwnik nie pozostawał dłużny i zaledwie parę chwil po stracie bramki odpowiedział skuteczna akcją na prawym skrzydle zakończoną skutecznym strzałem w długi róg bramki Apajewskiego. MKS nie odpuszczał i walczył o kolejne trafienia, na które nie trzeba było długo czekać. Skuteczne podanie w „uliczkę” między środkowymi obrońcami Suszca wykorzystał Adamus, skutecznie dryblują obrońcę, a później bramkarza i pakując piłkę do pustej bramki, a w rezultacie Lędziny wyszły na prowadzenie 2:1. Kolejna bramka padła tuż przed przerwą, dalekie wybicie piłki Białonia, piłka kozłuje nad obrońcą, a Marszałek wykańcza zagranie strzałem głową nad interweniującym bramkarzem.

Druga połowa rozpoczęła się z hukiem, zaledwie chwilę po rozpoczęciu MKS zdobywa kolejną bramkę po indywidualnej akcji Adamusa, który dryblując między trzema obrońcami rywala i zdobywa piękną bramkę strzałem w samo „okienko” bramki. Ale na odpowiedź rywali również nie trzeba było czekać długo, znów akcja prawą stroną boiska i strzałem na długi słupek Suszec zdobywa drugą bramkę i w rezultacie jest 4:2 dla Lędzin. Piąta bramka również autorstwa Adamusa, tym razem gola zdobywa skutecznie wykorzystując jedenastkę podyktowaną za faul na nim. Rywale próbowali odrabiać straty licznymi akcjami, lecz nasi Juniorzy skutecznie radzili sobie z obroną. Kolejna akcja MKS’u, źle wybita piłka trafia pod nogi Gizy, a ten silnym strzałem z ok. 30 metra na długi słupek zdobywa 6 bramkę dla Lędzin. Mecz kończy się wynikiem 6:2 dla MKS’u Lędziny i tym samym nasi Juniorzy zdobywają cenne 3 pkt.

Skład Juniorów: Apajewski – Czudaj, Białoń, Loska (Łyżwiński), Szweda, Hudy, Nowrocki (Lach), Sieradzki (Klimza), Giza, Marszałek (Szumilas), Adamus.

W pozostałych meczach: Pniówek – Sokół 5:1, UMKS Trójka – ZET Tychy 2:3.