Szanowni Państwo,

COVID-19 (koronawirus 2019-nCoV) został ogłoszony przez Światową Organizację Zdrowia jako globalny stan zagrożenia zdrowia. Sytuacja zmienia się z dnia na dzień, więc ważne jest, abyśmy wszyscy byli dobrze poinformowani i mogli zminimalizować jej wpływ na nasze życie osobiste i zawodowe oraz działalność Państwa klubów, dlatego chciałbym osobiście poinformować o krokach, które podejmujemy:


  1. Wszyscy pracownicy Śląskiego Związku Piłki Nożnej pracują zdalnie, ich numery telefonów oraz adresy email są dostępne na stronie internetowej – slzpn.pl oraz na stronach internetowych Podokręgów.
  2. Komisja Rozgrywek Śl. ZPN pracuje nad opracowaniem nowego terminarza rundy rewanżowej oraz nowych zasad jej rozegrania. Zgodnie z Uchwałą PZPN z dn. 12.03.2020r. – rozgrywki mogą się rozpocząć najwcześniej 04.04.2020r.
  3. W związku z opóźnieniem startu rozgrywek zostało przedłużone okno transferowe.
  4. Komisja Szkolenia Śl. ZPN opracowuje nowe terminy konsultacji Kadr Wojewódzkich – zostaną one wznowione po odwołaniu kwarantanny dla dzieci i młodzieży szkolnej.
  5. Zebrania Klubów w Podokręgach odbędą się w najbliższych możliwych terminach, Komisja ds. Nagłych podjęła Uchwały o zmianie terminów Zebrań w Podokręgach, ustalając nowe terminy, o których delegaci zostaną poinformowani przez Kierowników Biur w Podokręgach.
  6. Wszystkie zaplanowane wydarzenia tj. Turniej o Puchar Tymbarku, Piknik Wybitnego Reprezentanta, Turniej o Puchar Stulecia oraz inne – zostaną przeprowadzone. Ich terminy zostaną ustalone jak tylko sytuacja się ustabilizuje.

Zarząd Śląskiego Związku Piłki Nożnej jest w stałym kontakcie z Prezesami klubów oraz władzami PZPN, wspólnie staramy się wypracować najlepsze rozwiązania dla Was. O wszystkich postanowieniach będziemy Państwa informować na bieżąco za pośrednictwem strony internetowej.

W obecnej sytuacji to życie i zdrowie są najważniejsze, dlatego dbajcie o siebie i zgodnie z zaleceniami – zostańcie w domu.

 

Z poważaniem,

Prezes

Śląskiego Związku Piłki Nożnej

                                                                                                                                                  (-) Henryk Kula