Poważne problemy kadrowo-organizacyjne przeżywa grupowy rywal MKS-u. Na tydzień przed inauguracją ligi wiele wskazuje na to, że zespół Czarnych Piasek przystąpi do rundy wiosennej pod wodzą trenera juniorów p. Wieczorka oraz z juniorami w kadrze.

Przyczyną takiego stanu rzeczy jest odmowa akceptacji przez zawodników nowych warunków finansowych zaproponowanych przez Zarząd klubu i Prezesa Gliklicha. Piłkarze odmówili występów w klubie, który aktualnie w tabeli zajmuje 6 miejsce z dorobkiem 26 punktów. Z zespołem i klubem pożegnał się już także dotychczasowy trener Jarosław Zadylak.

Tak więc przygotowana już do opublikowania lista transferów w klubie z Piasku, mocno się zdezaktualizowała…

Aktualizacja (z dnia 27.03.2013 r.): Zarząd Klubu na podstawie oświadczenia z dnia wczorajszego, postanowił o wycofaniu zespołu z rozgrywek rundy wiosennej. Spotkania z udziałem Czarnych, zapewne będą weryfikowane jako walkower 3:0 na korzyść rywali, bowiem piłkarze z Piasku rozegrali połowę z zaplanowanych spotkań.