Redakcja była pewna, że spokojnie może zająć się już karpiem i makówkami oraz tego, że w światku piłkarskim MKS-u nic się w tym roku nie wydarzy, a tu taka niespodzianka. Okazuje się jednak, że tuż przed Świętami gruchnęła informacja o transferze Krzysztofa Skiby do Sokoła Zabrzeg.

Obrońca MKS-u, który przez sezonem trafił do Lędzin z Chrzciciela Tychy, ma zostać trenerem (zapewne grającym) występującego w bielskiej a klasie Sokoła. Otrzymał już pozwolenie na transfer od trenera Idczaka, reszta pozostaje więc w rękach działaczy, choć strona www.sport.tygodnikecho.pl podaje, że wszystko jest już jasne i Skiba od stycznia poprowadzi zabrzeżan. To tej zimy drugi, po Przemysławie Włochu, gracz opuszczający MKS.

Otwiera się więc szansa dla innych zawodników formacji defensywnej na powalczenie o miejsce na środku obrony.