W sobotnim spotkaniu z KS Żory (godzina 16.00) MKS powalczy o komplet ligowych punktów, którego to w dwóch ostatnich pojedynkach zdobyć się nie udało. Straty punktowe poniesione w pojedynkach ze Spartą oraz Unią Kosztowy lędzinianie powetowali sobie w Pucharze Polski, awansując do 1/2 finału na szczeblu Podokręgu. Z zespołem z Żor zmierzymy się ponownie po rocznej przerwie.

Oba zespoły ostatnio rywalizowały w sezonie 2012/2013, kiedy to dwukrotnie w pojedynkach ligowych lepszy okazywał się MKS (2:0 w Lędzinach oraz 5:2 w Żorach), a żorzanie kończąc rozgrywki na 15 miejscu, spadli do a klasy, z której to awansowali w minionym sezonie kończąc rozgrywki na I miejscu (64 punkty, 20 zwycięstw, 4 remisy, 6 porażek).

[singlepic=9905,360,320]

Rywale po fatalnym początku sezonu, w którym doznali pięciu porażek (w tym klęski 0:8 w Łące), w minionej kolejce występując w składzie: Byczek, Gajo, Dyląg, B.Steleblak, Kontny, Kajzerek, Banaś, Buchalik, Pawłowski, Gruszczyński, Samek oraz Panicz, Szymczak, Kasprzyk, Tide przełamali swoją niemoc zwyciężając 2:1 Górnika 09 Mysłowice po golach Gajo i Kajzerka. Tak więc zespół trenera Ireneusza Gabrysiaka przystąpi do pojedynku z MKS-em mocno podbudowany i z wiarą w sukces. MKS także liczy jednak na komplet punktów. Na szczęście dwa potknięcia lędzinian nie spowodowały znaczącej ucieczki najgroźniejszych rywali (tj. rezerw GKS-u oraz Rozwoju). Warto jednak, by przed pojedynkiem z rezerwami GKS-u Tychy konto MKS-u znów wzbogaciło się o trzy punkty.

[singlepic=9912,360,320]

Spotkanie poprowadzi Przemysław Kozera z Sosnowca.

Zapraszamy także na niedzielne spotkanie juniorów. Piłkarze trenera Szwarockiego o godzinie 11.00 podejmować będą OKS ZET Tychy.