W dniu dzisiejszym na lędzińskiej hali Fundacji Rozwoju Sportu, Kultury Fizycznej i Turystyki został rozegrany VIII Halowy Turniej Piłki Nożnej „Lędziny Cup 2015”.

Turniej został objęty honorowym patronatem Pani Burmistrz Miasta Lędziny, Krystyny Wróbel, a wydarzenie sponsorowały: Urząd Miasta Lędziny, Fundacja Rozwoju Sportu, Kultury Fizycznej i Turystyki oraz firma handlowa Wiesława Bernasia. Drużyna gospodarzy – MKS Lędziny stanęła na najniższym stopniu podium klasyfikując się za plecami drugiej Unii Bieruń oraz triumfującego KSB Lędziny.

[singlepic=13930,360,320]

Oprócz trzech zwycięskich drużyn w turnieju wzięły udział drużyny: GROM Świerczyniec (IV miejsce), JUW-e Jaroszowice (V miejsce) oraz GOSiR Chełm Śląski (VI miejsce). Zespoły rywalizowały ze sobą w jednej grupie w systemie „każdy z każdym”. Zwycięska okazała się drużyna Akademii Sportu KSB Lędziny, która w pięciu spotkaniach uzbierała 13 punktów (4 zwycięstwa i remis). Dwa punkty mniej zebrała drużyna z Bierunia (3 wygrane i 2 remisy). Trzecie miejsce wywalczył MKS Lędziny, który zdobył 7 punktów (2 zwycięstwa, 2 porażki i remis). Taki sam dorobek punktowy uzyskała drużyna ze Świerczyńca, a o kolejności w tabeli zadecydował bezpośredni pojedynek pomiędzy tymi zespołami, w którym to Lędzinianie byli górą wygrywając 2:1.

Najlepszym bramkarzem został reprezentujący barwy Unii Bieruń. Nagroda dla najlepszego zawodnika została przyznana zawodnikowi KSB Lędziny Damianowi Skrobek. Z kolei, Eryk Matusik został najlepszym bramkarzem.

MKS Wystąpił w składzie: Michał Leja, Szymon Musioł, Mateusz Firlej, Kacper Kuzak, Piotr Ścierski, Dominik Jałowy, Kamil Buchała, Miłosz Płoski, Radek Szweda, Marcel Sroka.

[singlepic=13932,360,320]

Wyniki MKS-u: MKS – GROM 2:1, MKS – Unia 0:1, MKS – JUW-e 0:0, MKS – KSB 0:1, MKS – GOSiR 5:0,