Tym razem drugim miejscem musieli zadwolić sie piłkarze MKS-u w rozegranym w Lędzinach halowym turnieju piłkarskim Lędziny Cup 2012. Zawody zgromadziły pięć ekip z powiatu bieruńsko-lędzińskiego, a najlepsi okazali się gracze Unii Bieruń Stary, którzy tym samym zdetronizowali naszą drużynę, która w ostatnich latach zwyciężała w lędzińskiej imprezie. W rywalizacji brali udział zawodnicy z rocznika 1997 i młodsi.

Mecze rozgrywano 2×10 minut, systemem każdy z każdym. Turniej jako sędziowie prowadzili: Tadeusz Kufel i Eugeniusz Pluszczyk.

Do końca o trymf rywalizowali gracze Unii Bieruń, gospodarzy i Pogoni Imielin. MKS zaprzepaścił swoje szanse na zwycięstwo przegrywając z Pogonią i nawet późniejszy remis ze zwycięską Unią Bieruń, nie mógł dać prowadzenia w tabeli. Pogoń przegrywając z bierunianami już na wstępie zawodów, a następnie ulegając Piastowi w ostatnim spotkaniu, ostatecznie zajęła trzecie miejsce.

Wyniki:

Unia B. St. – Pogoń 4:1

Bojszowy – MKS 0:2 (Mielec, Buniewicz)

Unia – Piast 2:1

Pogoń – Bojszowy 5:4

MKS – Piast 4:2 (Młocek 2, M.Nagi, Hachuła)

Unia – Bojszowy 2:0

Pogoń – MKS 4:2 (M.Nagi, Skrobol)

Bojszowy – Piast 3:1

MKS – Unia 1:1 (M.Nagi)

Pogoń – Piast 1:2

Tabela końcowa:

1. Unia    4                 10              9-3

2. MKS    4                7                 9-7

3. Pogoń  4                6                11-12

4. Bojszowy 4            3                7-10

5. Piast         4            4                6-10

MKS grał w składzie: Kamil Żmijewski, Paweł Skrobol, Szymon Buniewicz, Michał Nagi, Remigiusz Kula, Adrian Hachuła, Dariusz Saternus, Szymon Mielec, Jakub Januszewski. Drużynę prowadził Jacek Mikolasz (w zastępstwie Mirosława Wowro).

Najlepszym strzelcem i zawodnikiem turnieju został Kamil Nawrocki (Pogoń) – autor 5 goli. Najlepszym bramkarzem wybrano Patryka Cyglera z Unii Bieruń Stary.

Nagrody w postaci dyplmów, statuetek i piłek, w imieniu Władz Miasta, wręczał burmistrz Wiesław Stambrowski.