MKS Lędziny pokazał swoje drugie oblicze, jakże odmienne od tego prezentowanego w meczach wyjazdowych. Tydzień po porażce w Jasienicy, pewnie i zasłużenie pokonał 3:0 (2:0) liderującą Unię Turza Śląska. Był to pierwszy mecz „na zero” z tyłu w bieżących rozgrywkach, dodatkowo okraszony pięknym trafieniem Arkadiusza Kowalczyka, który trafił do Lędzin we wrześniu. Skrót spotkania zaprezentujemy w dniu jutrzejszym.

„Przedpołudniowe spotkanie zaczęło się bowiem od sprokurowanej przez Marka Todorskiego sytuacji dla gości i po zagraniu Michała Rycki interweniujący ofiarnie Michał Nagi trafił piłką w słupek. Znakomitą okazję miał jeszcze w 17. minucie Paweł Staniczek, główkujący z 5. metra po wrzutce Patryka Witkowskiego z rzutu rożnego, ale przestrzelił.

Podopieczni Adriana Napierały przebudzili się – dosłownie, bo: Krzysztof Józefus, Grzegorz Kostrzewa i Sebastian Rzepa przyjechali na mecz po nocnej zmianie – w 22. minucie, kiedy to znakomitym strzałem sprzed pola karnego popisał się Wodnicki. Wprawdzie piłka odbiła się od wewnętrznej części poprzeczki i spadła na ziemię tuż przed linią bramkową, ale to był sygnał, że gospodarze wiedzą jak dobrać się wyżej notowanemu rywalowi do skóry. W 27. minucie miejscowi przeprowadzili kolejną znakomitą akcję, którą po wrzutce Mateusza Wójcik główkując sfinalizował Krzysztof Józefus i ostemplował poprzeczkę. Co się jednak odwlecze…”