Po długich 130 dniach, jakie upłynęły od listopadowego meczu z Unią Bieruń, wreszcie liga okręgowa wznawia rozgrywki. Radość z tego faktu może nieco zmącić to, że na inaugurację MKS jedzie do Pszczyny, gdzie zagra z liderem i murowanym faworytem rozgrywek – Iskrą Pszczyna. Początek meczu w sobotę o godzinie 15.00.

Gospodarze prowadzeni przez Jana Żurka nie wyobrażają sobie zapewne, by stracili punkty w meczu z MKS-em. Podobnego zdania są pszczyńscy kibice, którzy na www.iskrapszczyna1951.futbolowo.pl mobilizują się do przyjścia na mecz i gorącego dopingu. O zimowych ruchach transferowych piszemy w poprzednim newsie, tu także atuty są po stronie Iskry, która ma chyba jednak bardziej wyrównany skład. Wyjściowa jedenastka MKS-u stanowi dla mnie sporą zagadkę na kilku pozycjach, dlatego nie podejmuję się jej wytypować – myślę, że 10 sparingów, jakie rozegraliśmy dały jednak Marcinowi Polarzowi spory pogląd na nasz stan posiadania. Ten jednak będzie i tak nieco zmniejszony, wobec pauzy za kartki Firleja czy Szeremety.

Wierzę jednak, że MKS postawi Iskrze trudne warunki, podobnie jak było to w sierpniowym meczu inaugurującym obecny sezon, przegranym co prawda 1:3, ale po całkiem niezłej postawie. Przy odrobinie szczęścia i maksymalnym zaangażowaniu można liczyć na sprawienie niespodzianki, choćby w postaci remisu. Pamiętajmy, że każdy punkt będzie na wagę złota w tej rundzie zwłaszcza, że nasza pozycja w tabeli i dorobek punktowy wcale nie wyglądają tak okazale.

Iskra w ostatnim kontrolnym meczu uległa Sarmacji Będzin 1:2, grając w składzie:

Okrent, Orlik, Grabczyński, Lekki, Duda (Czernecki 46′), Szuster, Jędrysik (Cielepak 20′), Żur, Maroszek, Dudek, Prusek. Z nowych zawodników w I jedenastce pojawił się więc Mateusz Szuster, dużym wzmocnieniem może być George Cielepak sprowadzony z Zabrza. Łącznie Iskra rozegrała zimą 9 sparingów, z których 3 wygrała, jeden zremisowała, a w 5 uległa rywalom (za każdym razem były to jednak zespoły z III bądź IV ligi).

W pozostałych meczach zagrają: Pogoń ze Stalą, Leśnik z GKS II, Concordia z Bełkiem, Sokół ze Zniczem, Unia Bieruń z Kosztowami (w sobotę o 15.00), Tempo z Łąką i Czarni z Krupińskim (niedziela 15.00).