W najbliższych dniach czekają nas dwa dwa arcyciekawe pojedynki ligowe MKS-u. Rywalizować będą także zespoły młodzieżowe. Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią czekających nas wydarzeń.

Już w czwartek (30 maja, dzień świąteczny) o godzinie 17.00 w bezpośrednim pojedynku, którego stawką jest trzecie miejsce w ligowej tabeli, MKS zmierzy się w Lędzinach z Unią Kosztowy. A w niedzielę 2 czerwca, także o 17.00, w Imielinie czekają nas derby z Pogonią. Myślę, że na żadne z tych spotkań nie trzeba szczególnie zapraszać. Każde z nich niesie sobie dodatkowe emocje związane z lokalnym rywalem, a także kadrowo-trenerskimi powiązaniami. Te na murawie pójdą jednak na bok, a decydująca rolę odgrywać będą umiejętności piłkarskie i zaangażowanie.

Dodam, że spotkanie z Unią poprowadzi Mariusz Grząba z Sosnowca.

W niedzielę o godzinie 11.00. na boisku głównym juniorzy MKS-u zmierzą się z Iskrą Pszczyna, w meczu – co tu kryć – kluczowym dla układu tabeli w grupie A1 TLJ. Tylko wygrana podopiecznych Mariusza Gajewskiego, zapewni im przedłużenie szans na awans do fazy finałowej rozgrywek.

Trampkarze starsi z kolei, już w piątek 31 maja o 17.00 w pojedynku z LKS Goczałkowice mogą zwycięstwem przypieczętować pierwsze miejsce w grupie B oraz cieszyć się z awansu do dalszej fazy rozgrywek z uprzywilejowanej pozycji. Czy tak będzie? Przekonamy się w ostatnim dniu maja.

Trampkarze młodsi zagrają dopiero w poniedziałek o godzinie 16.30, a ich rywalem w Tychach będzie miejscowy MOSM.