To będzie chyba najgorętszy maj w historii MKS. I bynajmniej nie chodzi o pogodę. Lędzińscy piłkarze rozpoczęli go w sobotę 6 maja meczem w Radziechowach, a zakończą 31 maja meczem z Iskrą Pszczyna. A charakteryzować go będą mecze rozgrywane co trzy dni, i tak co najmniej do 3 czerwca, a być może i dłużej. Najbliższy z pojedynków już w środę 10 maja o godzinie 17.30.

MKS po raz trzeci w sezonie zmierzy się z Polonią Łaziska Górne. Czy po wygranych 2:1 (Liga) i 3:0 (półfinał Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu), MKS-owi uda się po raz kolejny zwyciężyć?

Spotkanie poprowadzi trójka sędziowska Podokręgu Tychy: Mateusz Konieczny (główny), Borkowski, J.Bielecki.

W MKS brak pauz kartkowych.

Przypominamy także, iż w czwartek 11 maja odbędzie się losowanie ćwierćfinałów Pucharu Polski na szczeblu ŚlZPN. Jeśli chodzi o MKS, to pierwszy wolny środowy termin na rozegranie meczu to 7 czerwca, choć krążą sygnały, iż jest także inne rozwiązanie. Przekonamy się jak ŚlZPN wybrnie z terminarzowego kłopotu spowodowanego przełożeniem dwóch ligowych kolejek na majowe środy.