W związku z licznymi sygnałami klubów, że boiska po obfitych opadach deszczu są niezdatne do gry, Wydział Gier Śląskiego ZPN odwołał wszystkie mecze zaplanowane w dniach 28-30 kwietnia 2017 roku.

Kolejka IV ligi grupy 1 i 2 z 29-30 kwietnia została przełożona na 24 maja (środa) godz. 18:00.

Terminy pozostałych meczów – młodzieży i kobiet – zostaną ustalone na posiedzeniu Wydziału Gier Śląskiego ZPN w dniu 4 maja.

11 maja na spotkaniu z ćwierćfinalistami Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego ZPN zostaną ustalone terminy kolejnych rund.

Także i Podokręg Tychy odwołuje wszystkie weekendowe mecze na trawie, nie zagrają więc b klasa, trampkarze, młodziki. Mogą zagrać orliki, które grają na boisku typu orlik.