W tym tygodniu  „Żaczki” MKS-u rozegrały 2 turnieje. W sobotę 17 czerwca na orliku w Lędzinach piłkarze Ryszarda Wowro rozegrali ostatni w tym sezonie turniej ligowy, występując  w składzie: A. Czernielewski, D. Gralak, K. Wojda, E. Chrobok, M.Kawała, D. Bednorz, D. Segeth, D. Klekot.
Młodzi piłkarze MKS pokonali Piast Bieruń 2:0 i przegrali z Bojszowami 2:6 i z Wolą 0:2.
W tym turnieju 2 bramki zdobył D. Klekot i po 1 M. Kawała oraz K. Wojda.
Zawodnikami meczu zostali D. Gralak, D. Segeth oraz D. Klekot.
Dziękujemy po raz kolejny piekarni „Segeth” za pączki.
 
W niedzielę zespół żaczków uczestniczył  w międzynarodowym turnieju w Bieruniu Starym, organizowanym pod patronatem Starosty Bieruńsko-Lędzińskiego. Każda drużyna była Państwem biorącym udział w mistrzostwach Europy do lat 21. Żakom z MKS-u przypadła w udziale drużyna z Włoch.
W grupie mieliście jeszcze drużynę z miasta partnerskiego Bierunia Starego, tj, Unicov z Czech, Gol Bieruń jako Niemcy i ZET Tychy jako Dania.
W I meczu nasi piłkarze pokonali Danię 5:0; następnie żaki wygrały z Czechami 1:0; i po 5 min. odpoczynku graliśmy  z Niemcami przegrywając jedyny mecz w turnieju 0:5.
Ponieważ 3 drużyny miały po 6 pkt. w klasyfikacji, ułożono małą tabelkę, a w niej mieliśmy najgorszy bilans bramkowy, co oznaczało III miejsce w grupie i rywalizację o miejsca od 7-11. Podopieczni trenera Wowro pokonali Hiszpanię (Unia Kosztowy) 4:0 oraz Anglię (Czułowianka) 7:0; a następnie Macedonię (Unia Bieruń 2) 4:0, ostatecznie zajmując 7 miejsce. Cały turniej wygrała Serbia (UKS Wola), pokonując w finale Unicov Czechy.
Na tym turnieju graliśmy  w składzie: P.Kupczyk; J. Kruciński; D. Gralak (2 bramki); B. Czudaj (5 bramek); P. Lipniarski ; M. Kawała (3 bramki); D. Segeth (2 bramki); K. Morkisz (5 bramek); M. Chrobok; M. Gumprecht (2 bramki); D. Klekot (1 bramka).
Podsumowując turniej – dobra organizacja, fajna zabawa i świetny występ naszych piłkarzy, którzy ponieśli tylko jedną porażkę.