Gdy w 3 minucie po świetnym dośrodkowaniu Firleja z rzutu rożnego, Mateusz Roszak zamknął akcję i z bliska wpakował piłkę do siatki, wydawało się, że wszystko pójdzie po myśli lędzińskiej drużyny. Szczęście jednak już kilka minut później się odwróciło od naszego zespołu.

Fatalnie piłkę do gry wprowadził Mokry, wyrzucił piłkę na linię szesnastki do Karlika którego uprzedził zawodnik gospodarzy. Nasz zawodnik sfaulował rywala, a sędzia podjął jedyną słuszną w tym momencie decyzję – pokazał „Karlosowi” czerwoną kartkę. Inicjatywę przejęli gracze z Lipin, a MKS atakował sporadycznie. Jeszcze w 20 minucie Śliwa po podaniu Gardawskiego uderzył mocno, lecz wprost w bramkarza. W 30 – groźnie z wolnego uderzał Firlej, a Gajewski nie zdążył z dobitką do odbitej przez bramkarza piłki. MKS przetrwał napór gospodarzy jedynie do 35 minuty, wtedy to długie podanie nad głowami naszych obrońców zaskoczyło naszą defensywę i Zygarski strzałem w długi róg pokonał Mokrego.

Gospodarze ruszyli do ataków także od początku drugiej części spotkania, co przyniosło efekt już w 52 minucie, wtedy to nastąpiło prostopadłe podanie miedzy obrońców i Świerczyna w sytuacji sam na sam pokonał po raz drugi Krzyśka. MKS próbował jeszcze zaatakować, stwarzaliśmy zagrożenie głownie po stałych fragmentach gry. W 60 minucie bramkarz Naprzodu nogami obronił uderzenie Gardawskiego z wolnego, 60 sekund później, gdy minął się z piłką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka trafiła w Gajewskiego, lecz minimalnie minęła słupek. Najlepszą okazję do wyrównania mieliśmy w 70 minucie, ale po akcji „Żółwika” na prawej stronie i zgraniu do środka, Kulpiński z 8 metrów fatalnie przestrzelił. Jeszcze w 80 minucie groźnie uderzył Firlej z wolnego, ale bramkarz gospodarzy sparował piłkę na poprzeczkę. Minutę później dobrze z rzutu rożnego dośrodkował Samek, lecz Roszak minimalnie minął się z piłką na 5 metrze. Co nie udało się nam, wyszło gospodarzom już w doliczonym czasie gry. Po błędzie naszej obrony w sytuacji sam na sam znalazł sie Wesoły i ustalił wynik spotkania na 3:1.

MKS: Mokry, Bednarek, Gajewski, Karlik, M.Roszak, Bomba (Brona 80), Śliwa (Samek 75), Gardawski, Kulpiński (G.Kostrzewa 85), Sopelewski, K.Firlej

czerwona kartka: Karlik (10 minuta)