Poznaliśmy już rywali, z jakimi przyjdzie się zmierzyć MKS w ramach śląskiej IV ligi piłkarskiej; wyjście z okręgówki to wypłynięcie na inne szerokości geograficzne. Oto nie będzie już „krótkich wyjazdów” do Bierunia, Imielina czy Kosztów. Najbliżej położone kluby to znany nam dobrze GKS II Tychy oraz słynna Szczakowianka Jaworzno. Nie wszyscy fani muszą wszak orientować się, gdzie leżą Radziechowy, Jasienica czy Wilcza. Nie każdy też pamięta dawne boje z innymi niegdysiejszymi przeciwnikami. Stąd też proponujemy krótką notkę geograficzną o wszystkich nowych-starych rywalach wraz z orientacyjną odległością od stadionu MKS do siedziby danej drużyny.

Rozkład dwóch grup śląskiej IV ligi wyraźnie akcentuje podział terytorialny województwa śląskiego na północ i południe. Lędziny, podobnie jak wcześniej Bojszowy, zostały przypisane do tej południowej części, stąd i góralskie i nadgraniczne akcenty. Pozostaje żałować, że spadł wspomniany GTS – zawsze to jeden bliższy wyjazd i tak kochane przez kibiców derbowe uniesienia. Tymczasem jednak, podsumowując wszystkie odległości, okazuje się, że w nachodzącym sezonie MKS na wyjazdach będzie pokonywać średnio 48 kilometrów.

LKS BEŁK
Powiat rybnicki, 40 km.
LKS CZANIEC
Powiat bielski, gmina Porąbka, 50 km.
TS PODBESKIDZIE II S.A.
Bielsko Biała, 50 km.
KS POLONIA ŁAZISKA GÓRNE
Powiat mikołowski, 27 km.
GKS RADZIECHOWY-WIEPRZ
Powiat żywiecki, 80 km.
LKS DRZEWIARZ JASIENICA
Powiat bielski, 60 km.
KS SPÓJNIA LANDEK
Powiat bielski, 53 km.
MKS ISKRA PSZCZYNA
Powiat pszczyński, 33 km.
TYSKI SPORT II S.A.
Miasto-powiat Tychy, 14 km.
LKS GRANICA RUPTAWA
Miasto-powiat Jastrzębie-Zdrój, 62 km.
GKS KRUPIŃSKI SUSZEC
Powiat pszczyński, 45 km.
JSP SZCZAKOWIANKA
Miasto-powiat Jaworzno, 20 km.
KS UNIA RACIBÓRZ
Powiat raciborski, 95 km.
GKS GWAREK ORNONTOWICE
Powiat mikołowski, 35 km.
KP BESKID 09 SKOCZÓW
Powiat cieszyński, 70 km.
LKS ORZEŁ MOKRE
Powiat mikołowski, 25 km.
LKS WILKI WILCZA
Powiat gliwicki, 60 km.