W sobotę 29.09.2007 r. o godz.16 MKS zagra z Czarnymi Piasek. Rywal MKS-u zajmuje obecnie 9 miejsce w tabeli, zgromadził 13 punktów, czyli jeden więcej niż nasz zespół. W 9 spotkaniach odniósł 4 zwycięstwa, jeden raz zremisował i czterokrotnie przegrał. Warto dodać, że ostatnie zwycięstwo gracze z Piasku odnieśli 1 września w piątej kolejce. W kolejnych czterech spotkaniach zdobyli tylko jeden punkt, remisując z Iskrą, a przegrywając z Piastem, Bojszowami i ostatnio z Mikołowem 1:4. Z pewnością goście będą chcieli przerwać w Lędzinach złą passę. Lecz nie będzie to łatwe, nasi zawodnicy też chcą sie odgryźć za porażkę w Górze i zdobyć 3 punkty, które pozwoliłyby nieco przesunąć się w środku tabeli. Nasi obrońcy będą musieli uważać na czołowych strzelców Czarnych: Gąsiorka – 4 trafienia jak do tej pory, Moronia i Sztorca – po 3. Pozostałe gole zdobyli: Biedrzycki – 2, Zdunek, Jurczyk oraz Kościański – po jednym. W poprzednim sezonie oba zespoły spotkały się trzykrotnie, w lidze MKS u siebie zwyciężył 2:0 (Mikolasz 2), w Piasku w takim samym stosunku zwyciężyli Czarni (Kościański, Gad), natomiast w meczu Pucharu Polski rozegranym w Lędzinach lepsi byli goście zwyciężając 3:2 (gole dla MKS-u: Magiera 2). W MKS-ie nikt nie pauzuje za kartki, nadal nie zobaczymy jedynie Jarka Dendysa w składzie. Pozostali zawodnicy są gotowi go gry.