MKS przegrał dziś z Czarnymi Piasek 0:1 (0:1). Przegrał zasłużenie, grając w sposób wręcz katastrofalny, z poważnymi błędami w obronie, z niedokładnością i bezsilnością w ofensywie.

Jedynego gola meczu w 8 minucie zdobył Żemła, który wykorzystał któryś z kolei już błędów defensywy i stratę Gadaja przed własnym polem karnym, wykorzystując pojedynek sam na sam z Łukaszem Gąsiorem. Czarni od początku meczu prezentowali się dużo lepiej, siejąc popłoch w szeregach defensywy MKS-u. Podobał się Mateusz Piesiur, który już w 3 minucie trafił w spojenie słupka z poprzeczką uderzając z rzutu wolnego. W naszej drużynie mnożyły się proste błędy, które doprowadziły do straty gola. Po trzech minutach od straty gola, formę Tworuszki ładnym strzałem sprawdził Stworzyjan, który główkował po przedłużeniu piłki przez Kapelę. Później sędzia powinien chyba podyktować rzut karny po indywidualnej akcji Firleja i faulu w polu 16 m., zamiast tego poszkodowany zawodnik otrzymał kartkę za ostre protesty. A potem było już tylko gorzej: nieporadnie i bez pomysłu… Goście po tym jak rozpoczęli mecz z animuszem,  z czasem dostosowali się do poziomu MKS-u, próbując kontrować. Po jednej z takich akcji w 36 minucie Gąsior z trudem odbił uderzenie Żemły z ostrego kąta na rzut rożny. Ponieważ również razili niedokładnością, mecz zrobił się niezbyt ciekawy. W drugiej części gry nie dopatrzyłem się 100% okazji MKS-u na wyrównanie: z woleja próbował Firlej, ekwilibrystycznie strzelał Adrian Gąsior, szarżował w polu karnym Stworzyjan uderzając w bramkarza… ale bez efektu. I tak do ostatnich sekund meczu, kiedy to jeszcze arbiter Zbigniew Szymanek chyba nieco pochopnie wyrzucił z boiska Mateusza Roszaka.

MKS: Ł.Gąsior, M.Roszak, Karlik, K.Firlej, Skutela (Janik 81), Kubica (A.Gąsior 46), Śliwa, Stworzyjan, Gadaj (Ingram 67), Kapela, G.Kostrzewa

Czarni: Tworuszka, Wójcik, Renner, Stencel, Żytka, Kozłowski (Kropidło 82), Biedrzycki, Faruga, Gilewicz (Paliczka 67), Piesiur, Żemła.

Żółta kartka: Firlej

Czerwona kartka: M.Roszak 90 minuta

W sobotę o godzinie 17.00 w meczu kończącym sezon 2011/2012 MKS zagra ze zdegradowanym od dziś do a klasy Śląskiem Świętochłowice.

Pozostałe wyniki 29 kolejki:

Bełk – Śląsk 5:0 (Obarski 2, Gabryś 2, Jaśkiewicz)

Ogrodnik – Unia B.St. 0:1 (Prażmo)

Wola – Orzesze 3:2 (Uciński, Odrobiński, Kania – Miły, Kramorz)

Concordia – Pogoń 1:0 (Gołębiowski)

GKS II – Rozwój II 3:0 (Kruczek, Kędzierski, Ryś)

Kosztowy – Krupiński 3:2 (Braksator, Tracz 2 – Świenty 2)

Stal – Orzeł 0:3 walkower