MKS w ostatnim pojedynku sezonu podejmował rezerwy Energetyka II Rybnik. Lędzinianie zakończyli sezon zasłużonym, efektownym i wysokim zwycięstwem 4:0 (3:0). MKS rozegrał bardzo dobre spotkanie, dominując nad rywalem przez pełne 90 minut i udanie zwieńczył rundę wiosenną oraz całe rozgrywki.

A oto jak padły bramki:

7 minuta – jedna z pierwszych groźnych akcji MKS-u zakończyła się golem po tym jak piłkę wrzucona z głębi pola na prawej stronie opanował Bednarek (kapitalny mecz „Kilera” w dniu dzisiejszym), którzy dograł na 16 m do Stworzyjana. Ten uderzył precyzyjnie w długi róg i piłka zatrzepotała w siatce.

11 minuta – akcja marzenie MKS-u! Fantastyczne rozegranie piłki Skuteli ze Stworzyjanem. Piłka po centrze z lewej strony znów trafia do Skuteli, który na pełnej szybkości odgrywa pięta w polu karnym do Kostrzewy, a ten strzałem z 10 m pod poprzeczkę trafia po raz drugi!

42 minuta – kolejne szybkie rozegranie piłki przed polem karnym rywali Stworzyjana i Kostrzewy, zwieńczone celnym strzałem do pustej bramki Ingrama!

58 minuta – płaskie dośrodkowanie z rzutu wolnego wykonywanego z lewej strony boiska przez Kostrzewę zakończyło się zmianą toru lotu piłki przez Karlika i czwartym golem dla MKS-u!

MKS grając od początku pojedynku szybko, agresywnie i kombinacyjnie zupełnie rozbił rywala, odbierając mu szybko ochotę do gry. Lędzinianie zaprezentowali dyspozycję, która absolutnie uprawnia ich do zajęcia miejsca na podium w końcowej tabeli grupy I.

MKS: Ł.Gąsior (Sitarz 85), Uniejewski, Bednarek, M.Roszak (Sopelewski 65), Skutela, Karlik (Janik 65), Gadaj, Ingram (Michalski 83), Kapela, Stworzyjan, G.Kostrzewa.

Sędzia: Grzegorz Buchcik z Katowic

żółta kartka: M.Roszak

W pozostałych meczach ostatniej kolejki:

Wola – Pogoń 1:3 (0:1) Więckowski 80 k. – Wojtaszak 42, Bezak 54, Klepka 88

Kosztowy – Orzeł 4:3 (2:0) Tracz 24,61, Jaworski 74, Kowalski 42 – Janik 59, R.Łach 87, Kopczyk 90

Krupiński – Orzesze 5:1 (3:0) Kuś, Dzięgielowski 2, Winkler, Semeniuk – Dubaniewicz

GKS II – Studzionka 0:3 (0:1) Adamek 10k., 72, 90

Unia B.St. – Żory 0:1 (0:0) Gajek 54

Rozwój II – Jedność 1:0 (0:0) Łusiak 87

Czarni – Bełk 0:3 walkower

Przypomnijmy, awans do IV ligi wywalczył Krupiński Suszec. Na dziś dzisiejszy do a klasy na pewno spadają KS Żory, wydaje się że podobny los dotknie także trzeciego od końca Orła Mokre. Czarni Piasek rozgrywki zaczną od b klasy. Wiele jeszcze mogą zmienić decyzje ŚZPN, będziemy o nich informować na bieżąco.