Mecz MKS-u z rezerwami GKS-u zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów. Po remisie 0:0 ze Stalą sprzed dwóch tygodni, tym razem lędzińscy kibice ponownie nie doczekali się bramek. Tym samym obie ekipy podtrzymały swoje passy – dla MKS-u był to szósty kolejny mecz bez porażki, dla zespołu Henryka Górnika natomiast ósmy.

W innych meczach warto zwrócić uwagę na pogrom Łąki i dramatyczne wydarzenia z Knurowa.

Skład MKSu:

Brandys – Bednarek, Polarz, Karlik, Mikolasz (Samek 60′), Szeremeta (Czarnecki 80′), Matysek, Śliwa, Sopelewski, Kostrzewa, A.Gąsior (Brona 55′)

Skład GKSu:

Wiśniewski – Sroka, Ryś (Kaliciak 46′), Napierała, Sopniewski, Grociak, Owczarek, Thiel, Marek, Kędzierski, A.Kowalczyk

Sędzia główny: Marek Serwaczak (Zabrze)

żołte kartki: Brona, Karlik – Kowalczyk, Sroka

Początek spotkania o godz 17:00 !

15 minuta – kwadrans gry za nami, mecz wyrównany, ale to MKS mógł objąć prowadzenie, Matysek przymierzył z 35 metrów, a futbolówka wylądowała na poprzeczce !

20 minuta – Szeremeta z dystansu, Wiśniewski odbija piłkę do boku

24 minuta – Polarz z rzutu wolnego z 18 m trafia w słupek!

co do warunków pogodowych, czarne chmury nad stadionem w Lędzinach…

27 minuta- ostro bitą piłkę z rzutu wolnego przez Matyska odbija Wiśniewski

31 minuta – Brandys naprawia swój błąd i po wcześniejszym wypuszczeniu piłki po wrzutce z rzutu wolnego, broni strzał z 12 m

Do przerwy bezbramkowy remis.

46 minuta – początek drugiej części spotkania, MKS w tym samym składzie

47 minuta – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Matyska i przedłużeniu piłki Gąsior uderza w spojenie słupka z poprzeczką, kolejna „setka” !

54 minuta – Karlik z lewej strony wycofuje na 15 m, ale Śliwa w dobrej okazji nie trafia w piłkę

55 minuta – pierwsza zmiana: Brona za Gąsiora

62 minuta- wracamy z dalekiej podróży, Sroka uderza z dystansu, Brandys z trudem odbija piłkę przed siebie, a Kowalczyk w doskonałej okazji trafia znów w Brandysa z 5 m

65 i 67 minuta – z dystansu próbują Kowalczyk i Thiel, Brandys broni

77 minuta- Karlik płasko z dystansu, Wiśniewski na rzut rożny

8o minuta – po starciu z rywalem boisko opuścił uderzony w twarz Szeremeta

85 minuta- wynik nie ulega zmianie, remis chyba zadawala obie drużyny…

90+3- KONIEC SPOTKANIA 0-0

Mecz był wyrównanym pojedynkiem i ciężko wskazać na lepszą drużynę, w pierwszej połowie lepiej prezentowali się gracze MKS-u, a w drugiej odważniej zagrali goście. Przy odrobinie szczęścia każda z drużyn mogła wygrać, lecz remis nie krzywdzi nikogo.

W pozostałych meczach:

Iskra – Łąka 9:0 (Prusek 5, Cielepak, Jędrysik, Maślorz, Adamek)

Concordia – Czarni 1:0 (Boroń) – przerwany w 60 minucie z powodu wtargnięcia na boiska kibiców, bójek i obrzucenia piłkarzy Czarnych kamieniami.

Kosztowy – Krupiński 1:1 (Wendreński – samobójcza)

Unia B.S. – Stal 2:0 (Uniejewski 2)

Sokół – Pogoń 3:3 (Pałka, Pawłowicz, Hamerla – Gajda 2, Wojtaszak)

Leśnik – Tempo 0:3 (Maszka 2, Lech)

Znicz – Bełk 4:2 (Żupa 2, Niemiec, Tomanek – Stajer, Bysiec)