MKS uległ w Tychach rezerwom miejscowego GKS 2:4 (0:3). Patrząc jednak na skład zespołu Tomasza Wolaka, można śmiało stwierdzić, iż MKS podjął rękawicę w rywalizacji z … składem pierwszoligowym. O losach pojedynku zadecydowało fatalne pięć minut lędzińskich piłkarzy w pierwszej części gry, w trakcie których straciliśmy trzy bramki.

GKS II Tychy – MKS Lędziny 4:2 (3:0)

1:0 Smółka – 29 minuta, Smółka trafił z bliska po dokładnej centrze z prawej strony Szczęsnego,

2:0 Szczęsny – 31 minuta, tym razem z lewej strony dogrywał przed bramkę Rutkowski, a akcję zamykał Szczęsny,

3:0 Bukowiec – 34 minuta, strzelec bramki mocno huknął z 11 m pod poprzeczkę z rzutu karnego, a wcześniej w polu karnym niefortunnie faulował Włodek,

3:1 Uniejewski, rzut wolny – 47 minuta, najlepszy strzelec MKS-u huknął z 18 m, piłka wpadła w okienko po rękach Igaza,

3:2 Gadaj – 49 minuta, celna główka z 8 m po dośrodkowaniu Śliwy dała kontakt MKS-owi,

[mecze]8SW3A1tSCMI&feature=youtu.be[/mecze]

4:2 Biskup –  51 minuta. po akcji prawą stroną piłka trafiła na 15, gdzie Biskup zwiódł naszych stoperów i mocnym uderzeniem nie dał szans Gąsiorowi.

[singlepic=13769,360,320]

GKS II: Igaz, Wawrzynkiewicz, Kozans, Otręba, Nitkiewicz, Bukowiec, Bocian (Krzczuk 46), Rutkowski, Szczęsny (Błanik 46), Biskup (Fraś 70), Smółka (Sobas 60).

MKS: Ł.Gąsior, Bednarek, Roszak, Uniejewski, Sopelewski, Śliwa, Ingram, Karlik, Janik (Michalski 80), Kozłowski (Włodek 31), Gadaj.

Żółte kartki: Bukowiec, Nitkiewicz, Otręba, Rutkowski, Krzczuk – Karlik

Warto odnotować w drużynie MKS-u debiut zawodnika ofensywnego, Rafała Włodka (zawodnika młodzieżowego z rocznika 1994), w przeszłości reprezentanta Polski drużyn młodzieżowych oraz zawodnika Gwarka Zabrze, który po pół godzinie gry zastąpił kontuzjowanego Kozłowskiego. Zabrakło za to Gardawskiego oraz kontuzjowanego Maławego.

[singlepic=13743,360,320]

W dzisiejszych meczach:

KS Żory – Unia B.St. 1:3 (0:1) Rybak 91 – sam. 4, Duran 90, Jakubowski 90+2

Rozwój II – LKS Łąka 8:1 (7:1) Wawrzyńczok 15,33, Bella 18,29, Wawrzyniak 19,27,69, Łucki 43 – Folek 17

W dniu wczorajszym juniorzy MKS-u przegrali 1:4 w Jaroszowicach (po golu Grzegorza Białoruckiego).

MKS: Żmijewski, Szprengiel, Adamus, Mróz, Mielec, Szymura, Białorucki, Krawczyk, Giza, Jastrzębski, Urbańczyk oraz Szweda, Czudaj, Lipińśki, Ferenc.