W najbliższą sobotę, po 132 dniach od ostatniego ligowego pojedynku, piłkarze MKS-u Lędziny ponownie wybiegną na boisko, by walczyć o stawkę. Tak się składa, że – po przełożeniu inauguracyjnej kolejki i spotkania z KS Żory – wiosenny debiut podopiecznych Sebastiana Idczaka przypadnie na świąteczną sobotę. Mecz z Jednością Jejkowice, podobnie jak wszystkie spotkania 17 kolejki, rozpocznie się o godzinie 13.00.

Według informacji płynących ze Śląskiego Związku Piłki Nożnej o możliwości rozegrania spotkań będą decydować sędziowie spotkania (mecz poprowadzi Rafał Brieger), którzy na godzinę przed meczem weryfikować będą stan boisk. Nie należy spodziewać się odgórnej decyzji o odwołaniu pojedynków 17 kolejki. Na chwilę obecną – jeśli nie nastąpią jakieś gwałtowne opady śniegu – mecz powinien się odbyć.

W ten oto sposób, MKS zainauguruje wiosnę pojedynkiem z Jednością Jejkowice – zespołem, który na półmetku rozgrywek plasuje się na czternastym miejscu z dorobkiem 13 punktów (4 wygrane, 1 remis, 10 porażek). Jedną z wygranych piłkarze z Jejkowic odnieśli kosztem MKS-u, zwyciężając w drugiej kolejce 2:1, kiedy to MKS grając przez godzinę w dziesiątkę, nie zdołał uszczknąć choć punktu.

Piłkarze MKS-u, podobnie jak i wszyscy kibice, są już spragnieni gry o stawkę i o punkty. Wszak sparingi to nie te same emocje, adrenalina, czy mobilizacja. Runda wiosenna dawno nie rozpoczynała się tak późno, wiec miejmy nadzieję, że mecze dojdą do skutku. MKS wystąpi bez pauzujących za żółte kartki Karlika i Kostrzewy, jednak trener Idczak mając powyższe na uwadze, testował różne warianty gry w meczach kontrolnych, uwzględniające m.in. to osłabienie.

Jejkowiczanie, jako nowy zespół w gr. I, wciąż stanowią sporą zagadkę. Nie mniej jednak, zespół prowadzony przez Pawła Kaszycę poczynił w przerwie zimowej sporo zakupów. Przypomnijmy, drużynę Jedności zasilili: Artur Mościcki (GKS Jastrzębie), Robert Rudek (MOSiR Jastrzębie), Michał Herman, Sebastian Pieczka (powrót po kontuzji), Szymon Stencel (Czarni Piasek), Łukasz Wystryk (Orzeł Jankowice), Mateusz Kurc (Zameczek Czernica), Krzysztof Wypchoł (LKS Lyski).

Po stronie strat należy zapisać następujące ubytki: Piotr Byczek (Krupiński Suszec), Michał Herman (nie wznowił treningów), Piotr Konik (nie wznowił treningów), Kamil Łuc (KS 27 Gołkowice), Szymon Przygoda (nie wznowił treningów), Daniel Stroiński (Czarni Nowa Wieś).

MKS zasilił tylko jeden zawodnik, lecz mamy prawo wierzyć, iż Kamil Uniejewski będzie dużym wzmocnieniem naszego zespołu. Stabilizacja w kadrze także powinna stanowić jeden z atutów naszego zespołu. Zapowiedzi zapowiedziami, statystyki statystykami, transfery transferami, a boisko i tak zweryfikuje wszystko.  Mimo wszystko, jesienny pojedynek przyniósł rozstrzygnięcie nieco zaskakujące, dlatego do meczu rewanżowego z Jednością drużyna zapewne podejdzie z odpowiednim nastawieniem.

Serdecznie zapraszam na sobotni pojedynek, już od godziny 13.00!

Ps. Odwołane w dniu dzisiejszym, ze względu na stan muraw, zostały pojedynki Krupiński – Bełk, Pogoń – Orzesze, Orzeł – Wola (zostaną rozegrane 10 kwietnia – godz. 17.00).