Wczorajszym (11.03.) meczem kontrolnym z GKS II Katowice MKS Lędziny zakończył serię zimowych sparingów, z których lędzinianie wygrali trzy (w czterech uznawali wyższość rywali). Cieszy fakt, że do ostatnich dwóch meczów przystąpiła w końcu pełniejsza kadra, co przełożyło się na wyrane 13:1 z JUWe (obfitym łupem bramkowym przed tygodniem podzieli się Śliwa, Rzepa, Wójcik oraz Kostrzewa), .a także 6:3 z „dwójką” Gieksy.

Na marginesie można tylko dodać, że MKS chyba po części „przyczynił” się do zmiany trenerskiej na stanowisku rywala zza miedzy, w trakcie której Jacka Mikolasza zastąpił wieloletni trener i zawodnika Ogrodnika Grzegorz Chrząścik.

Wracając do MKS. We wczorajszym meczu kontrolnym bramki zdobywali: S.Rzepa -2, Ingram -2, Todorski -1, a ostatnią dołożył zawodnik Testowany (i trenujący z zespołem od stycznia), którego personalia przedstawimy w tygodniu poprzedzającym pierwszy ligowy mecz z BKS Stal.

MKS zagrał w składzie: Kuchta – M.Nagi, Piekielny, Zygma, Ingram, Todorski, testowany, Miklosh, Józefus, S.Rzepa, Wójcik oraz Nowrocki, Gierczak, M.Firlej, Kuzak.

W grze nie wzięli udziału Śliwa i Kostrzewa. W porównaniu do jesiennego zestawienia w składzie nie zobaczymy już dwóch zawodników, których wypożyczenia (na prośbę samych zainteresowanych) zostały skrócone. Mateusz Malik wrócił do Unii Kosztowy, a a bramkarz Michał Hejna do Siódemki Tychy. Z kolei, zawodnik którego przedstawimy w najbliższych dniach jest zawodnikiem środa pola i powinien wypełnić lukę po M.Maliku.

Pierwsza okazja do zobaczenia naszej dryżyn nastąpi w sobotę 26 marca, gdy MKS zmierzy się z OKS ZET Tychy. Natomiast, spotkanie 16 kolejki z BKS Stal zaplanowane na 19 marca (15.00) zgodnie z decyzjami wydanymi przez Komendę Powiatową Policji w Bieruniu po wczorajszej wizytacji obiektu w Lędzinach, niestety odbędzie się bez udziału publiczności. Przepraszamy już dziś za niedogodności wynikające z tego tytułu. Więcej informacji w tej sprawie, przedstawimy w tygodniu.

Zdjęcie główne: www.mloda-gieksa.pl (FB Wielosekcyjna Akademia Młoda Gieksa)

Zdjęcia: Fotoblatom.