MKS pewnie sięgnął dziś po 3 punkty, zasłużenie pokonując Leśnika 5:1 (2:0). Wynik mógł być o wiele wyższy, ale nie ma co wybrzydzać i należy cieszyć się niezłym występem ekipy Marcina Polarza. Hattrickiem w tym meczu popisał się Grzegorz Kostrzewa, który chyba ma patent na ekipę Leśnika – z pięciu goli, jakie zdobył w pierwszej drużynie, aż 4 wbił ekipie z Kobióra.

Mecz co prawda toczył się w dość sennej atmosferze, nawet prowadzący grę MKS nie narzucił szaleńczego tempa, ale wystarczyło to by pewnie wypunktować rywali z Kobióra, którzy rzadko zapuszczali się pod bramkę Brandysa. Bramkę zdobyli w 64 minucie po stałym fragmencie gry, gdy dośrodkowanie z rzutu wolnego ze środka boiska ładnym strzałem głową z kilku metrów pod poprzeczkę wykończył Patryk Serafin. Z groźnych okazji warto odnotować jeszcze może uderzenie Ławickiego z 85 minuty, które minimalnie chybiło celu. Równie dobrych okazji w wykonaniu gości, trudno się poza tym było doliczyć.

Za to wskazanie wszystkich okazji, jakie miała lędzińska ekipa, też nie jest proste. MKS zaczął świetnie, bo już pierwszą szansę na gola w 8 minucie zamienił Kostrzewa. Ładnie zastawił się w polu karnym, obrócił i strzałem z 10 m zaskoczył Tworuszkę. Następnie bramkarz gości poradził sobie z uderzeniem Szeremety z 25 metrów oraz strzałem Matyska z linii pola karnego. Nie musiał interweniować w 21 minucie, gdy Karlik po rzucie rożnym Matyska, nieznacznie chybił z 5 m. W 27 minucie sam przed bramkarzem na 16 metrze znalazł się Kostrzewa, lecz bramkarz nogami zdołał odbić piłkę. Nie miał już nic do powiedzenia w 35 minucie, gdy Kostrzewa poprawił koncentrację i po podaniu z głębi pola Śliwy przelobował Tworuszkę i ustalił wynik pierwszej połowy meczu. Mógł go zmienić Polarz, ale po tym jak wyłuskał piłkę od obrońcy przed polem karnym, uderzył źle z 16 m i piłka minęła cel.

Drugą połowę rozpoczął od mocnego uderzenia aktywny Kostrzewa, który po zgraniu Mikolasza z 10 m tym razem jeszcze przestrzelił. W 51 ponownie uderzał „Kostek”, lecz Tworzuszka był na miejscu. A wystarczyło podać do nieobstawionego Adriana Gąsiora… Ten doczekał się podania od Gardawskiego w 55 minucie i zamienił je pewnie na trzeciego gola płaskim uderzeniem w długi róg. Następnie swojej okazji nie wykorzystał Roszak, którego w polu karnym zastopował Tworuszka, a chwilę później goście zdobyli opisanego na początku gola. Na trafienie Serafina błyskawicznie odpowiedział Kostrzewa, który po świetnym podaniu Roszaka skompletował hattricka, uderzając celnie z 10 metrów. Wynik spotkania ustalił Matysek, który wykorzystał fakt szybkiego rozegrania rzutu wolnego przez Gardawskiego w 74 minucie. Goście ewidentnie się w tej sytuacji zagapili, lecz tłumaczyli się sygnalizowaną właśnie zmianą… Na tym oba zespoły wyczerpały swoją amunicję i mimo kilku mniej groźnych okazji wynik meczu nie uległ już zmianie.

MKS: Brandys, Bednarek (Gardawski 46), Polarz (Samek 46), Mikolasz, M.Roszak, Szeremeta, Matysek (Frukacz 76), Śliwa, Karlik, G.Kostrzewa, Gajewski (A.Gąsior 46)

Leśnik: Tworuszka – Kloc, Szczepanek (75.Marcin Ławicki), Hyba, Zawisza – Szromek (46.Jędyczek) – Pająk (46.Kłakus), Kulisz, Paliczka, Białas – Serafin.

żółte kartki: A.Gąsior, Gardawski – Tworuszka

W pozostałych meczach:

Iskra – Tempo 1:1 (Grabczyński – Klaczka)

Unia Bieruń – Sokół 2:0 (Żukowski, Pilszczek)

Kosztowy – Concordia 1:2 (Tracz – Salwa, Boroń)

Bełk – Imielin 1:2 (Bysiec – Gajda, Wojtaszak)

Krupiński – Stal 3:4 (Furlepa, Winkler, Brychlik – Bubrowski, Granatyr, Wlazło 2)

GKS II – Łąka 6:1 (Piechniak 2, Kowalczyk 2, Sroka, Owczarek – Folek)

Znicz – Czarni 0:2 (Kościański, Widuch)