W dzisiejszym meczu 1/8 finału Pucharu Polski MKS Lędziny uległ Iskrze Pszczyna 1:3 (1:1). Goście przesądzili o swojej wygranej w ostatnim kwadransie gry.

Dla gości trafiali Andrzej Żur w 5 minucie, Bartłomiej Grabczyński w 77 oraz Mateusz Zamojda w 83 minucie. Autorem honorowej bramki dla MKS-u zdobytej w 24minucie był Grzegorz Kostrzewa.

MKS: Ł.Gąsior, M.Roszak, Skutela, Bednarek, Karlik, Janik (Gadaj 46), Nagi, Michalski (Smolorz 78), Śliwa, Stworzyjan, Kostrzewa (Gajewski 65).

Iskra: Matyjaszczyk, Orlik (Skipioł 46), Grabczyński, Zaremski, Lekki, Maślorz, Klaja (Zamojda 46), Brychlik,  Żur, Maroszek (Grajcarek 84), Pęszor (Kropidło 65).

Krótki opis meczu oczami trenera Idczaka:

” Początek spotkania należał do Iskry: szybkie trzy akcje i jedna kończy się bramką, wcześniej doskonale broni Gąsior. Potem gra się znacznie wyrównała i ładną akcję w 20 minucie kończy Kostrzewa po świetnej asyście Bednarka. Druga połowa to znaczna przewaga MKS-u: dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, przeprowadzaliśmy ładne akcje, tylko brakowało bramki. Nie było żadnej różnicy między nami, a przecież Iskra to czołówka IV ligi. Przez dłuższy czas byliśmy lepsi, aż do dwóch stałych fragmentów pod koniec meczu, gdzie wyraźnie lepsi fizycznie zawodnicy Iskry to wykorzystali, strzelając dwie bramki. Jeszcze w 85 minucie po akcji Nagiego, Stworzyjan nie wykorzystał rzutu karnego. Szkoda, bo zespół zagrał naprawdę świetny mecz, a nie było przecież Kwiatkowskiego, Ingrama, Sopelewskiego, Kapeli czy Gardawskiego. „

W pozostałych meczach:

Czarni Piasek – Unia Bieruń Stary 2:0 (Szuster, Piesiur).
LKS Wisła Wielka – Krupiński Suszec 2:6 (Kuś 3, Świenty 2, Miły 1 dla Krupińskiego).
Sokół Orzesze – Sokół Wola 1:4 (Nycz, Więckowski, Matyasik, Faruga dla Sokoła).
LKS Studzionka – Nadwiślan Góra 1:6 (Hałas – Grygier, Mateja po 1, Tevez, Furczyk po 2).
Znicz Jankowice – Pniówek Pawłowice 1:5 (Furtok – Oszek, Gruszczyński, Caniboł po 1 i Urbańczyk 2).
GTS Bojszowy – Fortuna Wyry 1:0 (Bednarczyk).