Piłkarze MKS-u tego lata rozegrali już dwa spotkania kontrolne, w środę 19 lipca zwyciężając 3:2 z Unią Kosztowy, a w dniu wczorajszym przegrywając 0:4 z Unią Oświęcim.

Pierwsze bramki dla MKS w sezonie przygotowawczym zdobywali Karol Nawrocki, Mateusz Śliwa oraz Antoni Turczyński, który po półrocznym pobycie w Sole Oświęcim wyraża zainteresowanie grą w MKS. Z drugiej strony, przesądzone jest odejście do IV-ligowej Polonii Łaziska Górne Kamila Uniejewskiego, który po czterech latach gry w MKS, zdecydował się na zmianę otoczenia. Najlepszy piłkarz MKS-u w poprzednim sezonie, najskuteczniejszy strzelec (13 goli) i ważna postać zespołu trenera Idczaka barwy MKS reprezentował łącznie 116 razy, zdobywając aż 50 goli.

Nasza drużyna rozgrywki zainauguruje już 6 sierpnia (niedziela, godzina 17.00), bowiem na ten dzień wyznaczono spotkanie 1/8 finału rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Tychy, w których MKS zmierzy się na wyjeździe z LKS Wisła Mała. Będzie to przetarcie przed ligową inauguracją w Wieprzu.

Z kolei 13 sierpnia meczem wyjazdowym (z rezerwami Krupińskiego) rozgrywki w tyskiej b klasie zainaugurują rezerwy MKS, które choć początkowo miały zostać zlikwidowane, to Zarząd w nowym już składzie podjął decyzję o utrzymaniu zespołu na tym szczeblu rozgrywkowym. Terminarz został umieszczony w dziale „Rezerwy sezon 2017/2018”.

W najbliższą środę o godzinie 18.00 (26 lipca) MKS na własnym boisku zmierzy się z atrakcyjnym rywalem, jakim jest Hutnik Kraków (z Nowej Huty), który jeszcze w latach dziewięćdziesiątych XX wieku rywalizował w ekstraklasie i z powodzeniem reprezentował polską piłkę w europejskich pucharach.