W dniu wczorajszym (09.97.) odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne przedstawicieli Zarządu z Trenerem Adrianem Napierałą oraz zawodnikami, na którym omówiono kwestie organizacyjne i warunki przygotowań do rozgrywek nowego sezonu, jaki ruszy 11 sierpnia. Runda jesienna  potrwa do soboty 17 listopada, a wszystkie spotkania będą odbywać się planowo w weekendy bez kolejek zaplanowanych w środy. Terminarz rozgrywek mamy poznać po spotkaniu klubów gr. I, jakie zaplanowano na 19 lipca.

Z innych istotnych kwestii, w dniu 22.06.2018 r. odbyło się Walne Zebranie Członków MKS Lędziny, na którym podsumowano 2017 r., zarówno w odniesieniu do kwestii merytorycznych, jak i finansowych. Zatwierdzono sprawozdanie merytoryczne, a Zarząd – choć minimalną przewagą głosów – uzyskał absolutorium za 2017 r. Poruszono wiele tematów organizacyjnych i sportowych, także w kontekście tego w jakiej lidze zespół powinien występować w sezonie 2018/2019. Jak już wiadomo, będzie to klasa okręgowa. Na dzień dzisiejszy planowane jest także zgłoszenie zespołu rezerw do tyskiej b klasy.

Warto nadmienić, że w miesiącu czerwcu Zarząd (a w zasadzie Marcin Majer, koordynator ds młodzieży) dokonał zgłoszenia projektu boiska treningowego w ramach tzw. budżetu obywatelskiego. Jeśli projekt zostanie zweryfikowany pozytywnie, we wrześniu czeka nas arcyważne głosowanie, dzięki którego rezultatom będzie można powalczyć o ty, by w 2019 r. powstało tak ważne dla społeczności Klubu boczne boisko.

Trwają także intensywne działania zmierzające do dokonania wymiany bramek na obiekcie, a także poprawienia stanu murawy – zwłaszcza w postaci naprawy pól bramkowych.

W najbliższych dniach trwały będą kolejne ustalenia dot. przygotowań do rozgrywek i już samego sezonu 2018/2019.