W miniony piątek (tj. 10.03.2017 r.) Prezes Zarządu Marek Demko w imieniu Miejskiego Klubu Sportowego „Lędziny” podpisał umowę partnerską z GKS Tychy, dotyczącą przyszłej współpracy prowadzonej na płaszczyznach zarówno drużyny seniorskiej, jak i zespołów młodzieżowych oraz w sferze marketingowej.

Ze strony tyskiego klubu umowy parafował Prezes Zarządu Tyski Sport S.A. Grzegorz Bednarski. MKS Lędziny dołączył tym samym m.in. do Siódemki Tychy, OKS JUWe Jaroszowice, czy Gromu Tychy.

MKS Lędziny to klub z wielkimi tradycjami obchodzący w tym roku 85-lecie istnienia. Podpisana umowa pomoże nam podnieść poziom sportowy nie tylko czwartoligowej drużyny, ale również wdrożyć programy szkoleniowe dla dzieci i młodzieży, wśród których chcemy odkryć prawdziwe piłkarskie talenty. Podkreślę również aspekt marketingowy, na którym skorzystają obydwa kluby, potrzebny zarówno w budowaniu marki, jak również w pozyskiwaniu sponsorów i wiernych kibiców – mówi Marek Demko, Prezes MKS Lędziny.

O przebiegu i dalszych działaniach wynikających z współpracy, będziemy informować na bieżąco. Warto wskazać  w tym miejscu, że nawiązanie współpracy sprawi, iż MKS zwolniony będzie przykładowo z opłat transferowych związanych z przepływem zawodników między Klubami, co już rodzi wymierne korzyści finansowe.