Pierwsza porażka MKS’u Lędziny w tym sezonie stała się faktem. Nie dla nas kolejna runda okręgowego Pucharu Polski. Nasza drużyna przegrała na własnym stadionie po niezłym widowisku 2:3 (1:1) z III-ligowym Pniówkiem Pawłowice. 

Pierwsza porażka jednak miała miejsce  nie na ligowych boiskach, a w starciu pucharowym, bowiem w środę (26.08.)  – mimo ambitnej postawy – musieliśmy uznać wyższość rywali. W pierwszej części gry prowadzenie objęli przyjezdni za sprawą rzutu karnego. Wyrównującą bramkę dla MKS-u zdobył Olszowski. W pierwszej połowie swoją dominację podkreśliła drużyna z Pawłowic.

W drugiej połowie nieco zaspaliśmy i już w pierwszych minutach za sprawą prostych błędów tracimy szybkie dwa gole. Na 2:1 piłka trafia do siatki po rykoszecie od naszego obrońcy, pechowy centro-strzał zaskakuje dobrze dysponowanego w tym meczu Kuchtę. Trzecią bramkę tracimy po skutecznym pressingu przeciwnika. Bezradny Zygma pod polem karnym wybijając piłkę nabija napastnika Pniówka, piłka wpada pod nogi rywala, który uderza po długim rogu nie dając szans naszemu bramkarzowi.

Rywal narzucił wysokie tempo spotkania, ale nasi zawodnicy nie odpuszczali. Po jednej z wrzutek w pole karne zyskujemy rzut karny, podyktowany za faul na Kamilu Ingramie przez spóźnionego bramkarza gości. Mimo bramki kontaktowej nie udało nam się wyrównać. Mimo fragmentami lepszej drugiej połowy z naszej strony to rywale wychodzą z tego pojedynku zwycięsko.

Śliwa podchodzi do jedenastki i pewnie uderza na 2:3 w ostatnich minutach meczu. 

MKS Lędziny 2:3  (1:1) GKS Pniówek 74 Pawłowice

MKS: Kuchta – Ingram, Piekielny, Statkiewicz, M.Nagi – Józefus, Śliwa (C), Zygma (Malicki 89), Olszowski (Nowrocki 72), Gnojczewski (Bednarek 78) – Kostrzewa.

ławka: P.Czudaj, Bednarek, Malicki, Nowrocki

Trener: Adrian Napierała

Pniówek: Zapała – Zajączkowski, Pańkowski, Płowucha (72′ Pastuszak), Szkatuła (60′ Mazurkiewicz) – Semeniuk, Ciuberek (C) (65′ Hanzel), Lewandowski, Bodziony, Glenc, – Morcinek.

ławka: Wiciński, Pastuszak, Mazurkiewicz, Baron, Hanzel

Trener: Grzegorz Łukasik

Strzelcy bramek: Olszowski 44′, Śliwa 90+1′ (k.) – Bodziony 17′ (k.), Piekielny 47′ (samobójcza), Morcinek 56′

żółta kartka: M.Nagi, Zygma – Lewandowski, Glenc, Zapała

czerwona kartka: Glenc – po dwóch żółtych (GKS Pniówek 74 Pawłowice)

Inne zdjęcia: