Wracamy po dłuższej przerwie i przekazujemy najnowsze informacje o przygotowaniach IV-ligowego zespołu MKS Lędziny do rundy wiosennej. Przygotowania, choć ich inauguracja miała nastąpić 9 stycznia, to z uwagi na konieczność uporządkowania spraw organizacyjnych i finansowych, ruszyły w zeszłym tygodniu. Zespół trenuje na orliku przy PZS Lędziny, hali sportowej ośrodka „Centrum”, mając do dyspozycji m.in. siłownię.

O treningi z kadrą pierwszego zespołu proszeni są gracze rezerw. Powyższe związane jest z tymczasową niedyspozycją przebywającego w szpitalu trenera Kazimierza Rozmysłowskiego, któremu życzymy powrotu do pełni formy i zdrowia. Wierzymy, że nastąpi to szybko i jeszcze w lutym drużyna rezerw wznowi zajęcia pod wodzą dotychczasowego szkoleniowca.

MKS będzie przygotowywał się do rozgrywek pod wodzą dotychczasowego trenera Sebastiana Idczaka, który pomimo ciekawych ofert z innych klubów, zdecydował się na pozostanie w Lędzinach. Jeśli chodzi o zawodników, zdecydowana większość dotychczasowej kadry zadeklarowała chęć i gotowość dalszych treningów gry w lędzińskich barwach, podejmują zajęcia treningowe. W chwili obecnej znaki zapytania można postawić przy Mariuszu Masternaku i Dawidzie Frąckowiaku. Walkę o powrót na boisko po kontuzjach toczyć będą Dawid Karlik, Norbert Stworzyjan i Kamil Uniejewski, przy czym najbliższy powrotu do gry będzie ten ostatni. Podobnie jak i Tomasz Matysek, który aktualnie trenuje z Pogonią Imielin.

Trwają także przygotowania do walnego zebrania Członków Klubu, które będzie Zebraniem zarówno sprawozdawczym, jak i wyborczym. Konieczne będzie sformowanie nowego składu Zarządu, który stanie na czele klubu. Klub jak dotąd dokonał skutecznego rozliczenia z UM Lędziny, dotyczącym dwóch transz dotacji za 2016 rok. Trwa rozliczanie transzy III.

Pierwsze spotkanie sparingowe MKS Lędziny rozegra 1 lutego o godzinie 17.00 w Katowicach z Rozwojem, na boisku „Kolejarz” (odwołany został mecz kontrolny z Fortuną Wyry zaplanowany na najbliższy weekend), wtedy będzie można także więcej powiedzieć o kadrze zespołu, która będzie musiała zostać uzupełniona.