MKS Lędziny pokonał dziś drużynę rezerw Rozwoju Katowice 3:1 (1:1) udowadniając swoją wyższość na boisku w drugiej części spotkania. Tym samym, pozostajemy nadal w grze o podium.

Drużyna trenera Płonki (dziś w zastępstwie, Pągowskiego) zawitała dziś do Lędzin w mocno młodzieżowym składzie, i choć MKS w pierwszej części przeważał, to po zdobyciu szybkiego prowadzenia, po pół godzinie gry dał się zaskoczyć po stałym fragmencie gry. O wygranej drużyny Marcina Berezy przesądziła druga część spotkania.

Tak padły bramki:

7 minuta – po długim i dokładnym podaniu Gardawskiego sam na sam z bramkarzem wyszedł Ingram i technicznym, precyzyjnym strzałem zaskoczył bramkarza gości uderzeniem w długi róg, po którym piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki,

30 minuta – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gości i zgraniu piłki głową z 5 m z bliska piłkę do siatki wepchnął Radziejewski,

55 minuta – rzut wolny tuż przy linii autowej wykonywał Gardawski, który posłał mocną i wysoką piłkę w pola karne, gdzie Uniejewski głową z 5 m trafił do siatki zdobywając swojego pierwszego wiosną gola,

82 minuta – składną akcję zespołu po prawej stronie boiska ładnym uderzeniem z 12 m pod poprzeczkę wykończył Gardawski, ustalają rezultat spotkania.

MKS: Kwiatkowski, Bednarek, Sopelewski, Uniejewski, Karlik (Józefowicz 83), Michał Nagi, Śliwa, Ingram, Michalski (Woźniak 60), Gardawski, Nikodem Nagi (Urbańczyk 58).

Rozwój II: Golik – Żemła, Króliczek, Otrzonsek, Grolik, Kozłowski (Nogal 60), Krawczyk (Bulanda 80), Nowotnik, Nawrot (P. Płonka 60), Adamczyk (Bujak 70), Radziejewski.

żółte kartki: Michał Nagi, Sopelewski.

Sędziował: Wojciech Sajbor (Żywiec).

Już we wtorek o godzinie 18.00 zapraszamy na derbowe spotkanie z Pogonią, tym razem oczywiście w Imielinie. Wstępnie, możemy poinformować, że planujemy przeprowadzenie relacji na żywo z tego spotkania na naszej stronie:)