MKS Lędziny sprawił dziś radość swoim sympatykom zwyciężając w Orzeszu z miejscowym Sokołem. Porażka 0:2 (0:0) skazuje zespoł Jacka Bratka na walkę o utrzymanie w grupie I (zwłaszcza wobec wygranej Śląska). My jednak cieszymy się ze swojego sukcesu i z tego, że MKS po ciężkim derbowym meczu wywozi 3 punkty z Orzesza.

Autorami bramek w II połowie gry byli: Grzegorz Kostrzewa (w 46 minucie uderzeniem z 18 m zaskoczył bramkarza gospodarzy, a piłka odbiła się jeszcze od obu słupków) oraz Adrian Gąsior (w 90 minucie strzałem do pustej bramki wykończył akcję Stworzyjana).

MKS: Mokry – M.Roszak, Sopelewski, Skutela, Karlik (Michalski 75), Śliwa, Stworzyjan (Janik 85), Ingram (Kubica 70), K.Firlej, Kapela, G.Kostrzewa (A.Gąsior 80).

żółta kartka: Kapela

Jak podsumował mecz trener Idczak?

„MKS rozegrał świetny mecz, a cały pojedynek toczył się do jednej bramki. Adekwatny rezultat do ilości stworzonych okazji powinien być dużo wyższy, gdyż kilku naszych zawodników miało doskonałe okazje do zdobycia gola. Wciąż musimy jednak pracować nad skutecznością.”

W pozostałych meczach 24 kolejki padły następujące wyniki:

Śląsk – Rozwój II 2:0 (Wycisk, Fruehmark)

Bełk – GKS II 3:0 (Jasiczek 2, Gabryś)

Pogoń – Czarni 2:0 (Rusek, Wlazło)

Orzeł – Krupiński 2:1 (T.Duran, Janoszka – Styczeń)

Unia B.St. – Kosztowy 0:3 (Demitraszek, Syćko, Siłkin)

Sokół Wola – Concordia 4:2 (Morkisz, Odrobiński, Hamerla, Rozmus – Kupis, Żyrkowski)

Ogrodnik – Stal 3:0 walkower