MKS zmierzy się w najbliższą sobotę, tj. 19 października, o godzinie 15.30 z wciąż ostatnim w tabeli Sokołem Orzesze.  Piszę, że „wciąż” ostatni, bowiem w Orzeszu podkreślano wielokrotnie, iż ten zespół powinien plasować się w czołówce grupy I, nie zaś zajmować pozycję „czerwonej latarni”. Mam nadzieję, że nasza drużyna rozegra dobre spotkanie, weryfikując rzeczywiste możliwości drużyny Sokoła.

Orzeszanie po zmianie trenera, i nominacji na to stanowisko Krzysztofa Szybieloka (do niedawna trenera Unii Bieruń Stary), w minionej kolejce w niezwykłych okolicznościach urwali punkt dotychczasowemu wiceliderowi z Rybnika. Ekipa Energetyka II już do przerwy objęła dwubramkowe prowadzenie po celnych strzałach Damiana Gorzawskiego i Michała Stroki. Kiedy na kwadrans przed końcem podwyższył je Mateusz Adamczyk, wydawało się, że losy spotkania są przesądzone. Zryw gospodarzy był jednak imponujący, najpierw Robert Prus trafił z rzutu wolnego, a po 180 sekundach zdobył bramkę kontaktową. Gola na wagę punktu dla orzeszan zapisał na swoim koncie Marek Sikora i Sokół w ciągu 6 minut zdobywając trzy gole, uratował punkt, pokazując jednocześnie swoim kolejnym rywalom, że nigdy nie zamierza składać broni, niezależnie od przebiegu spotkania. Szczególną uwagę trzeba będzie zwrócić właśnie na wspomnianych napastników Sokoła, o których klasie przekonywać nie trzeba. Marek Sikora trafił do Orzesza z Nadwiślana i w obecnych rozgrywkach trafiał już dziewięciokrotnie, a o umiejętnościach Roberta Prusa przekonaliśmy się niemalże rok temu (20.10.2012), kiedy MKS tylko zremisował z Sokołem 1:1, a Prus pięknym uderzeniem z rzutu wolnego zdobył gola.

W MKS-ie tym razem nikt nie będzie pauzował za kartki, więc trener Idczak ma pełne pole manewru przy doborze składu na to spotkanie. Nie da się ukryć, że apetyty na piąte kolejne zwycięstwo są duże, ale trzeba będzie na nie solidnie zapracować na murawie w sobotnim spotkaniu.

Spotkanie poprowadzi: Tomasz Izydorczyk z Zabrza.

W weekend zagrają także:

– juniorzy, ndz. 20 października, godzina 11.0 Czapla Kryry – MKS;

– trampkarze starsi, pt. 18 października, godz. 16.00 Bojszowy – MKS;

– trampkarze młodsi, czw. 17 października, godz. 16.00 Fortuna Wyry – MKS.