Już w sobotę, 28 marca o godz. 15 do Lędzin zawita piłkarska wiosna, a wraz z nią piłkarze Sokoła Wola. Prognozy pogody na weekend są optymistyczne, miejmy więc nadzieję, że nic przeszkodzi w rozegraniu spotkania 19 kolejki klasy okręgowej.

[singlepic=3707,360,320]

W ostatnich sparingach dobrą formę prezentował Łukasz Samek. Oby podobnie było i w pojedynku z Sokołem. Foto: Underek

Myślę jednak, że po ponad 4 miesiącach oczekiwania pora wreszcie wznowić rozgrywki. Na początek przyjdzie MKS-owi zmierzyć się z Sokołem Wola, który to z dorobkiem 12 punktów zamyka ligowa tabelę. To niech jednak naszych piłkarzy nie zmyli, bowiem wiosną Sokół był w stanie na swoim boisku pokazać pazury i urwać MKS-owi 3 punkty. Tym razem jednak lędzińskiemu zespołowi wzmocnionemu Matyskiem, Polarzem, Frąckowiakiem nie pozostaje nic innego jak wygrać. W końcu będzie to pierwszy mecz MKS-u pod wodzą Marcina Polarza.

[singlepic=3705,360,320]

Czekamy na udany debiut Marcina Polarza w roli trenera MKS-u. Foto: Underek

Lędzinianie mają ambicje, do tego by piąć się w górę tabeli i pokrzyżować szyki faworytom. Obecnie zajmowane 8 miejsce z pewnością nikogo nie zadowala. Jak podaje strona Sokoła, bilans siedmiu pojedynków MKS-u i Sokoła (po 2005 roku) jest nieco korzystniejszy dla rywali, którzy wygrali trzy spotkania, dwa mecze kończyły się remisem, a dwukrotnie gorą był MKS. pora na poprawienie tego bilansu, zwłaszcza że wolanie zanotowali zimą kilka istotnych ubytków kadrowych (Żurawiecki, Rozmus, Gazda, M.Rewaj, M.Jarnot). Czy powroty Potasiaka z Brzeszcz czy Grabowieckiego z Bojszów oraz transfery Tomanka i Szwajcy zrekompensują te straty? Niezależnie od sytuacji kadrowej Sokoła, MKSowi nie pozostaje nic innego jak wygrać to spotkanie; dla siebie, dla trenera, dla kibiców i udanie rozpocząć rundę wiosenną. MKS zagra bez kontuzjowanych czy powracających do formy po rehabilitacji Bednarka, Bomby, czy Czarneckiego. Każdy inny wynik niż wygrana MKS-u byłby jednak sporym rozczarowaniem i niespodzianką. Jak będzie przekonamy się w sobotę. Serdecznie zapraszam wszystkich sympatyków piłki na ten pojedynek!!