Począwszy od sezonu 2018/2019, kiedy to MKS po spadku z IV ligi wrócił do klasy okręgowej, lędzinianie aż sześciokrotnie mierzyli się z LKS Studzienice, za każdym razem zwyciężając. Dziś w siódmym kolejnym starciu obu zespołów zespół trenera Adriana Napierały zwyciężył po raz siódmy z rzędu, tym razem 5:1 (3:1), potwierdzając swój patent na LKS.
MKS – LKS Studzienice 5:1 (3:1) Miklosh 22, S.Rzepa 30, Wójcik 45, Śliwa 58-wolny, Todorski 61 – M.Janosz 8
MKS: Kuchta – M.Nagi (Szachnitowski 78), Piekielny, Zygma, Todorski, Józefus, S.Rzepa (S.Krakowiak 70), Miklosh, Śliwa, Varvarynets (Nowrocki 65), Wójcik (G.Kostrzewa 60).
Przebieg meczu:
8 min. – dośrodkowanie z prawej strony boiska kończy się golem dla rywali po celnym strzale głową (nazwisko)
15 min. Todorski podaniem z własnej połowy wypuszcza Rzepę na sytuację sam na sam, lecz ten nie trafia,
22 min. – Varvarynets wystawia piłkę Mikloshowi na 16 metr, a ten mocnym strzałem w boczną siatkę pokonuje golkipera rywali,
24 min. – Świetna interwencja bramkarza Studzenic po strzale Varvarynetsa w prawy dolny róg,
30 min. po strzale Todorskiego zza pola karnego, piłka odbija się pod nogi Rzepy, który nie myli się strzałem z 5 m
37 min. – Wójcik zagrywa w pole karne do Todorskiego, który uderza, lecz bramkarz gości broni,
45 min. Rzepa zbiera odbita piłkę w polu karnym, oddaje strzał, futbolówka odbija się od poprzeczki i dobrze ustawiony Wójcik głową zdobywa bramkę na 3-1,
48 min. – Todorski dośrodkowuje na Wójcika, którego strzał świetnie broni bramkarz,
51 min. – Varvarynets nie wykorzystuje sytuacji jeden na jeden z z bramkarzem gości po genialnym podaniu Wójcika,
58 min. – rzut Wolny na 18 metrze, Śliwa zdobywa gola mocnym uderzeniem,
61 min. – Nagi zagrywa na drugą stronę do Todorskiego, który pokonuje bramkarza strzałem po krótkim słupku,
65 min. – Kostrzewa dośrodkowuje na głowę Śliwy, lecz jego uderzenie zostaje obronione,
70 min. – Strzał Rzepy broni bramkarz, Kostrzewa dobija, lecz piłka leci wysoko nad poprzeczką
Już dziś zapraszamy na kolejny ligowy mecz, który odbędzie się w Wielką Sobotę. Spotkanie z LKS Łąka z 16 kwietnia rozpocznie się już o godzinie 11.00 (nastąpiła zmiana z godziny 13.00).
W innych meczach 19 kolejki:
Pasjonat – BAP Piast Gol 3:0 (3:0) Szary 8,23, Wróbel 20,
JUWe – Czarni Jaworze 2:2 (0:0) M.Roszak 52, Augustyniak 62 – Sztykiel 46, Pezda 86,
Iskra Pszczyna – ZET Tychy 2:1 (2:1) Zieliński, Żelazo – Pustelnik,
Wisła Wielka – Wilkowice 2:3 (2:1) Kotas 5, Skorupka 27k. – Kępys 30k, 79k., 90+2
KS Bestwinka – LKS Łąka 0:4 (0:3) Klaja 8, Kowalczyk 14, Szweda 32, Pawłowski 52,
Bojszowy – Ogrodnik 0:1 (0:1) Kobierski 32
BTS Rekord – BKS Stal 9:0 (3:0) Kasprzak 6,25,81, Wróblewski 16, Kasprzyk 39, Kowalczyk 42, Hutyra 63,68, Czaicki 86