Przedstawiamy kadrę MKS-u Lędziny w rundzie jesiennej sezonu 2015/2016 oraz podsumowujemy ruchy transferowe. Kolejne ewentualne zmiany i potwierdzenia zmian kadrowych nanosić będziemy na bieżąco, w dniu dzisiejszym trwa bowiem potwierdzanie zawodników do gry.

Kadra:

Trener: Sebastian Idczak (20.12.81);

Bramkarze: Łukasz Gąsior (28.07.92), Szymon Kwiatkowski (20.12.81),

Obrońcy: Grzegorz Bednarek (14.11.75), Dawid Karlik (17.07.86), Mateusz Roszak (08.02.91), Kamil Uniejewski (18.11.86), Marcin Józefowicz (28.06.95), Damian Sitek (12.10.85);

Pomocnicy: Mateusz Śliwa (22.09.90), Kamil Ingram (01.03.94), Michał Gadaj (01.04.86), Michał Nagi (01.02.97), Łukasz Gardawski (22.10.90), Szymon Bobla (14.06.86), Maksymilian Hudy (28.06.99)

Napastnicy: Nikodem Nagi (03.06.95), Piotr Kapela (30.07.87), Norbert Stworzyjan (10.01.90), Bartosz Papacz (19.08.91), Karol Nowrocki (17.02.99)

Kierownik: Sławomir Roszak,

Masażysta: Marek Szczepanek.

Transfery i zmiany kadrowe w przerwie zimowej:

Ubyli: trener Marcin Bereza (GTS Bojszowy), Damian Sopelewski (wyjazd za granicę), Grzegorz Michalski (Pogoń Imielin), Piotr Urbańczyk (powrót z wyp. do LKS Studzienice), Szymon Woźniak (Iska Pszczyna);

Przybyli: trener Sebastian Idczak (Unia Dąbrowa Górnicza), Michał Gadaj, Szymon Bobla (powrót po kontuzjach), Norbert Stworzyjan, Piotr Kapela, Damian Sitek (Unia Dąbrowa Górnicza), Maksymilian Hudy, Karol Nowrocki (juniorzy), Bartosz Papacz (ostatnio ZET Tychy),

W momencie kiedy okazało się, iż do MKS-u wróci Sebastian Idczak oczywistym i naturalnym stanie się, iż ten ruch pociągnie za sobą kolejne. Nowy Zarząd MKS-u zdecydował o powierzeniu funkcji trenerowi, pod wodzą którego w sezonie 2013/2014 walczyliśmy z LKS Bełk o awans do IV ligi. W ten oto sposób do MKS-u trafili także Piotr Kapela i Norbert Stworzyjan, którzy stanowili o sile zespołu przez 3 lata. Dwaj ofensywni piłkarze błyszczeli w zeszłym sezonie w Unii Dąbrowa Górnicza, dla której zdobyli odpowiednio 26 i 28 goli, przyczyniając się do awansu zespołu ze Strzemieszyc do klasy okręgowej. Trzecim z piłkarzy Unii, który zagra w Lędzinach jest Damian Sitek, który wydawało się już, iż nie zawita na Stadionową, jednakże dał się przekonać i podjąć wyzwanie w postaci walki o swoje miejsce w defensywie zespołu Sebastiana Idczaka. Jest to ważne w kontekście odejścia filara defensywy, jakim był Damian Sopelewski. Ten ruch da trenerowi większe pole manewru w linii obrony tym bardziej, iż sam Sebastian Idczak nie został zgłoszony jako zawodnik. Cieszy także bogactwo w linii pomocy, a ból głowy trenera zwiększa powrót po urazach Michała Gadaja i Szymona Bobli. Kadrę w ofensywie uzupełniał będzie ponadto Bartosz Papacz, który ostatnie występy na murawie zapisywał na swoje konto w barwach ZET Tychy.

Co do ubytków, brakować będzie Grzegorza Kostrzewy, któremu życzymy szybkiej i skutecznej rehabilitacji po przebytym w tym tygodniu zabiegu kolana. Trener Marcin Bereza, który w Lędzinach zapisał na swoim koncie 11 występów, w GTS Bojszowy skupia się na pracy trenerskiej. Grzegorz Michalski ponownie trafił do Pogoni Imielin. Szymon Woźniak przymierzany jest do APN GKS Tychy, a treningów nie wznowił Kamil Kucharczyk, który wiosną zaliczył jeden jedyny występ w barwach MKS w meczu … z MK Katowice.

Reasumując, kadra będzie liczyć ok. 20 zawodników, co powinno stanowić atut i powodować szeroką rywalizację w kadrze, a to powinno całemu zespołowi wyjść tylko i wyłącznie na dobre.