Nie ma czasu, by świętować sukces z Naprzodem Lipiny, bowiem juz w środę o godz. 17 MKS w meczu zaległym z 21 kolejki podjemie na wlasnym boisku w derbowym pojedynku Unię Bieruń Stary.

Już w sobotę było widać, że trener Polarz zamierza umiejętnie szafować siłami zawodników, tak by do prestiżowego pojedynku z „Ujkami” wszyscy byli gotowi. Szczęśliwie jak dotąd udaje unikać sie eliminujących z gry kartek, czy – w ostatnim czasie – kontuzji. Prócz Krzyśka Mokrego wszyscy gracze są do dyspozycji Marcina Polarza. Zagadką pozostaje, kto stanie w bramce – czy grający w sobotę Michał Śliz, czy broniący we wcześniejszych meczach Łukasz Gąsior.

Bierunianie potrzebują punktów w walce o utrzymanie, MKS zaś usadowił się na 9 miejscu w tabeli, lecz spogląda wyżej i z nadzieją na 3 punkty, które pozwoliłyby być może przeskoczyć ekipy z Bełku czy Piasku, przystąpi do meczu. MKS w 5 wiosennych spotkaniach trzykrotnie zwyciężał, a dwa razy zremisował. Zespół Mirka Wowro z kolei w 5 spotkaniach raz wygrał, dwa razy remisował i poniósł dwie porażki (w Mikołowie i w sobotę w Bełku 1:2). Jak więc widać, wyjazdowe potyczki nie były jak dotąd mocna stroną Unii. Zespól ten jednak po zimowych wzmocnieniach z pewnością będzie groźny w Lędzinach. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że w ostatnich 5 meczach derbowych MKS nie wygrał. Ostatnio dokonywał tego dwukrotnie w sezonie 2006/2007 wygrywając 1:0 w Bieruniu i 3:0 w Lędzinach. Kolejne pojedynki przyniosły 3 remisy i dwie wygrane Unii w Lędzinach (w zeszłym sezonie 2:1 i  wiosną 2007 r 3:1). To doskonale więc świadczy o tym jak te pojedynki są zacięte oraz jak trudnym przeciwnikiem jest Unia w derbowych meczach.

Pozostaje wierzyć, że Marcin Polarz z zespołem znajdą wreszcie receptę na ekipę Unii i 3 punkty zostaną w środę w Lędzinach. Emocji i dobrej piłki w tym spotkaniu zapewnie nie zabraknie, więc zapraszam wszystkich kibiców – i z Lędzin i z Bierunia – w środę na godz. 17 na boisko przy ulicy Stadionowej.