Mocno osłabiony (brakiem pauzujących za kartki Karlika, Kostrzewy i Uniejewskiego) MKS walczył w Żorach od 17.00 z miejscowym KS o pierwsze wiosenne punkty. Mecz nie rozpoczął, i nie zakończył się pomyślnie dla lędzińskiego zespołu, bo stratami goli. Ale pomiędzy tymi trafieniami Gajka oraz Pitloka, zobaczyliśmy aż pięć bramek zdobytych przez drużynę Sebastiana Idczaka.

Już w 14 minucie lob Gajka nad Gąsiorem zaskoczył naszego bramkarza i MKS musiał odrabiać straty. Mateusz Śliwa pokazał jednak, że przez sześć miesięcy nie zapomniał jak wykonuje się rzuty wolne. Co prawda, jeszcze w 5 minucie uderzył ze stałego fragmentu gry w poprzeczkę, ale po pół godzinie – tuż za pola karnego – przymierzył celnie, uderzając mocno i soczyście, i było 1:1.

MKS zaatakował od razu po przerwie, dokumentując przewagę szybko, bo po czterech minutach. Gola zapisał na swoim koncie Gadaj, który popisał się celną główką po wrzucie z autu. Po kilkudziesieciu sekundach mogło być 3:1, ale Stworzyjan najpierw trafił w słupek, a dobijający Kapela w poprzeczkę. Obaj pechowcy wpisali się jednak niedługo na listę strzelców! Najpierw Stworzyjan wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Idczaku, a po trzech minutach do siatki trafił Kapela! Bohaterem ostatnich akcji był Mateusz Roszak, który najpierw w 83 minucie zdobył piątego gola, a w ostatnich sekundach spotkania popełnił błąd otwierający drogę do siatki Pitlokowi. Na tym strzeleckie popisy piłkarzy się skończyły, a w protokole meczowym zapisano rezultat 5:2 (1:1) dla MKS-u.

MKS grał w składzie: Ł.Gąsior, Bednarek, Idczak (Janik 85), M.Roszak, Skutela, Sopelewski, Gadaj, Ingram, Śliwa, Kapela (Michalski 89), Stworzyjan (M.Nagi 90).

W innych meczach 16 kolejki:

Jedność – Unia B.St. 2:0 (1:0) Reguła 5, Mościcki 78 k.

Bełk – GKS II Tychy 2:1 (0:1) Świety 70, Bysiec 87 – Szewczyk 38

Wola – Rozwój II 2:1 (1:1) Hamerla 41,48 – Szostek 20

Orzesze – Kosztowy 1:2 (1:1) Kląskała 30 – Kowalski 7, Wlazło 70

Studzionka – Krupiński 3:4 (2:1) Gryta 24, Adamek 41k.,61 – Winkler 35, 64, Tumula 75, Żemła 81

Energetyk II – Czarni walkower 3:0

Orzeł – Pogoń przełożony na 15.05.