Podczas, gdy piłkarze MKS-u rozgrywali pierwszy letni mecz kontrolny z a-klasowym LKS Rudołtowice-Ćwiklice, w gabinecie prezesa toczyły się rozmowy dyrektora sportowego Roberta Szustera z władzami MKS-u na temat przejścia Tomasza Matyska do Nadwiślana Góra.

Oficjalnie możemy poinformować w tym momencie, że doszło do transferu definitywnego naszego pomocnika i Tomek zagra od przyszłego sezonu w Górze. Wyjaśniła się także przyszłość Marcina Polarza, który będzie reprezentował barwy Pogoni Imielin, gdzie – prócz gry – poprowadzi także jedną z drużyn młodzieżowych i będzie asystentem trenera Stęchłego.

A teraz przejdźmy do nowych twarzy MKS-u i dzisiejszego sparingu. Zgodnie z zapowiedziami, zagrali w nim: Przemysław Włoch (Piast Bieruń), Krzysztof Skiba, Piotr Kapela, Szymon Skutela z Chrzciciela (o trenerze Idczaku nie wspominając oczywiście). W MKS-ie wystąpił też Maciek Szeremeta, który rozważa pozostanie w Lędzinach, mimo oferty z Bojszów.

MKS grał w meczu z Rudołtowicami (3×30 minut) w składzie:

Ł.Gąsior, Bednarek, Mikolasz, Szeremeta, Sopelewski, Samek, Karlik, Śliwa, G.Kostrzewa, A.Gąsior, R.Papacz oraz G.Cuber (pierwsza tercja). W kolejnych na boisku wystąpili też: M.Roszak, Skiba, Idczak, Skutela, Kapela, Gajewski, Włoch, Ingram, Frukacz i Sowik. Brakowało dziś jeszcze Łukasza Brony oraz Damiana Sitka (z Czarnych Piasek).

Lędzinianie zwyciężyli dziś 3:2 (1:0, 1:2, 1:0), a do siatki rywali trafili: Adrian Gąsior w 29 minucie, Piotr Kapela w w 41 (po podaniu Gajewskiego) i Sebastian Idczak z rzutu wolnego (po faulu na Śliwie) z 17 m w 67 minucie. Goście gole zdobyli w 38  i 44 minucie.

Jak powiedział po meczu S.Idczak: „Jak na pierwszy sparing, nie wyglądało to źle – czeka nas jednak dużo pracy. Kilku zawodników ma naprawdę spory potencjał, czasem jednak boją się grać piłką i moją rolą jest to, by wycisnąć z nich to, co najlepsze. Chcę tej drużynie nadać odpowiedni styl gry, mamy jeszcze trochę czasu, na razie wciąż przyglądam się drużynie i poznaję zawodników”.

Kolejny sparing MKS rozegra w sobotę o godzinie 18.00 w Wyrach z Fortuną.

Relacja i zdjęcia z meczu także na ww.sport.tygodnikecho.pl