W miniony czwartek (tj. 25.08. br.) MKS Lędziny – reprezentowany przez Prezesa Zarządu Kazimierza Rozmysłowskiego oraz Wiceprezesa Mariusza Luberdę – podpisał umowę o współpracy z Wielosekcyjna Akademia „Młoda Gieksa”.
To dla Klubu ważna chwila, ponieważ dzięki zawiązanej współpracy Nasi zawodnicy nie tylko będą mogli próbować swoich sił w Akademii GieKSy, ale w ramach współpracy przewiduje się udział MKS sparingach z akademią oraz uczestnictwo trenerów MKS staży w drużynach GieKSy.
Dodatkowo, już teraz w pierwszej drużynie MKS-u gościny na wypożyczeniach zawodników GKS Katowice, którzy mają możliwość ogrywać się na poziomie IV-tej ligi.
„Bardzo cieszymy się z podjęcia kolejnej inicjatywy, która ma na celu poprawę szkolenia w obu klubach. Tym bardziej jest to dla nas cenne, bo tym razem związaliśmy się z klubem, który posiada zespól seniorski w rozgrywkach IV ligi, a jednocześnie jest to firma z kilkudziesięcioletnią tradycją. Ponadto jest to gmina, która od lat stale sympatyzuje z Katowicami” – podkreślił Dyrektor Akademii Gieksy Mariusz Pańpuch.