Rewelacyjnie wypadła drużyna MKS-u Lędziny w III memoriale H.Jasińskiego w Bojszowach. Po zwycięstwie w finale z gospodarzami, zespołem GTS-u, to lędzinianom przypadło główne trofeum.

Ale po kolei. W grupie w pierwszym spotkaniu zremisowaliśmy bezbramkowo z Sokołem Wola. Drugi mecz, ze Stalą Chełm Śląski, toczył sie przy naszej przewadze, ale nasi zawodnicy nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji. Dopiero na 30 sekund przed końcem Tomek Matysek, po podaniu Grzegorza Bednarka, zdobył zwycięską bramkę. Ostatni mecz grupowy rozgrywaliśmy z TEAM-em Jasińskiego. Zwycięstwo w tym meczu dawało nam awans do finału, i nasi zawodnicy wygrywając 4:1 zapewnili sobie prawo gry o główna nagrodę. Bramki zdobywali w ostatnim spotkaniu: Salamon 2, Gołaś oraz Karlik.

Oto inne wyniki naszej grupy i tabela:

TEAM Jasiński – Chełm 0:4
TEAM Jasiński – Wola 0:4
Chełm – Wola 4:2

1.Lędziny 7 pkt
2.Chełm 6 pkt
3.Wola 4 pkt
4.TEAM Jasińskiego 0 pkt

W drugiej grupie padły następujące wyniki:

Piast Bieruń Nowy – Polonia Międzyrzecze 3:2
Bojszowy – Pogoń Imielin 4:1
Imielin – Międzyrzecze 1:2
Bojszowy – Piast 4:0
Piast – Imielin 4:0
Bojszowy – Międzyrzecze 4:0

1.Bojszowy 9 pkt
2.Piast 6 pkt
3.Polonia 3 pkt
4.Imielin 0 pkt

W spotkaniu o 7 miejsce w rzutach karnych Pogoń wygrała z TEAM-em Jasińskiego 2:1, mecz o 5 miejsce zakończył się zwycięstwem (także w karnych) Polonii z Wolą w stosunku 1:0. Trzecie miejsce przypadło zespołowi Piasta, który zwyciężył 1:0 z Chełmem Śląskim.

W wielkim finale spotkały się MKS Lędziny z GTS-em Bojszowy. Spotkanie ułożyło sie po myśli graczy MKS-u, którzy objęli prowadzenie po golu Krzyśka Firleja. Drugie trafienie chwilę później dołożył Mateusz Roszak, wtedy na boisku zrobiło się nerwowo, bo ktoś zaczął manipulować czasem, który..aż do meczu finałowego w razie przerw zatrzymywany nie był. Kary złapali Karlik oraz Matysek, a na parkiecie zostało trzech lędzinian przeciwko pięciu graczom GTS-u. Naszym graczom jednak dopisało szczęście i nie stracili bramki, a grając już w pełnym składzie Tomek Matysek zdobył trzeciego gola i przesądził o losach meczu.

Królem strzelców turnieju został Daniel Kamieński z Bojszów – autor 5 goli, a najlepszym bramkarzem wybrano Dawida Szewczyka z Chełmu.

MKS Lędziny grał w następującym składzie: Łukasz Wajda, Krzysztof Mokry, Piotr Bomba, Grzegorz Bednarek, Krzysztof Salamon, Dawid Karlik, Mateusz Roszak, Tomasz Matysek, Łukasz Gołaś oraz Krzysztof Firlej. Trenerem oczywiście był, i nadal jest, Kazimierz Rozmysłowski. Ponadto chłopaków doskonale jak zwykle masował Tomasz Naskręcki. Na turnieju obecni byli także prezes Urbańczyk oraz kierownik Henryk Kostka. Dziękujemy także kibicom MKS-u którzy wiernie dopingowali swoich graczy