Przedstawiamy część podsumowania występów młodzieży w sezonie 2012/2013. Zaczynamy od juniorów i trampkarzy starszych. Ci pierwsi – mimo dużych apetytów na powtórzenie sukcesu sprzed roku – nie zdołali awansować do fazy pucharowej. Ci drudzy, pod wodzą Mirosława Wowro, wywalczyli tytuł mistrzowski w Podokręgu Tychy!

Duże rozczarowanie:

O zespole juniorów napisaliśmy już wszystko. Mimo, iż ten poniższy bilans pozornie nie wygląda źle, to faktem jest iż nasi piłkarze przegrywali najważniejsze mecze w sezonie z Iskrą Pszczyna (późniejszy tryumfator TLJ w Podokręgu po wygranej 1:0 w finale z Krupińskim), a także tracili punkty z ekipą z Suszca, czy Pniówkiem, co bezpośrednio przełożyło się na brak awansu do rozgrywek półfinałowych. Co przy tak doświadczonej, ogranej drużynie trudno uznać za dobry wynik.  Określenie rezultatów naszej juniorki mianem rozczarowania jest na pewno trafne…

Jesień: 7 meczów, 6 zwycięstw, 1 porażka, bramki 20-10

Wiosna: 10 meczów, 5 zwycięstw, 3 remisy, 2 porażki, bramki 38-15

Sezon: 17 meczów, 11 zwycięstw, 3 remisy, 3 porażki, bramki 58-35.

Strzelcy juniorów w całym sezonie:

22 – G.Cuber,

6 – Lis, N.Nagi,

5 – Białorucki,

3 – Ziółkowski,

2 – Fąfara, Janik, Szprengiel, samobójcze,

1 –  Ingram, Kozłowski, Maniura, Świergot, Urbańczyk.

+ 3 walkower.

Droga do tytułu!

Trampkarze starsi jesienią rozegrali 8 spotkań (dodatkowo, w dwóch zwyciężyli przy tzw „zielonym stoiku” po przyznaniu 3:0 walkowera za oba mecze ze Zniczem Jankowice), z których 6 wygrali, dwukrotnie tylko remisując. Trampkarze łącznie zapisali na swoim koncie po stronie zysków 42 gole, natomiast po stronie strat tylko 5. Wiosną natomiast w fazie grupowej odnieśli 5 zwycięstw, raz zremisowali i doznali jednej porażki (bramki 26-7). To dało im przepustkę do fazy pucharowej, gdzie po wygranej 4:2 z Sokołem Wola w półfinale oraz 4:0 z LKS Łąka w finale, zdobyli mistrzostwo Podokręgu Tychy.

Łącznie lędzinianie w sezonie 2012/2013 zwyciężyli w 15 spotkaniach (wliczając walkowery), zremisowali trzykrotnie oraz przegrali tylko raz, legitymując się bilansem bramkowym 76-14. Warto podkreślić kapitalną wiosenną skuteczność Bartosza Haby, który trafił do siatki rywali w decydujących meczach sezonu aż 13 razy, będąc filarem zespołu Mirosława Wowro.

Strzelcy trampkarzy: 

15 – Haba (2 J + 13 W),

12 – M.Nagi (4 J + 8 W), Buniewicz (6 J + 6 W),

9 – Hachuła (6 J + 3 W),

8 – Kula (3 J + 5 W),

6 – Sieradzki (6 J),

3 – Jastrzębski (3 J),

1 – Czypionka (J), Giza (W), Mielec (J), Szweda (W), samobójcza (J),

+ 6 – 2x walkowery po 3:0 (6 J).

Drużynie Mirosława Wowro gratulujemy:)!

Dekoracja zespołu trampkarzy oraz wręczenie pucharu odbędzie się w czasie jednego z meczów pierwszej drużyny na początku sezonu 2013/2014. Postaramy się być obecni z aparatem:)