W sobotni (12.09.) poranek starsza część grupy Żaków MKS Lędziny udała się na mecz z drużyną Gromu do Bojszów – Świerczyńca. W porównaniu do ostatniego spotkania w dniu dzisiejszym pogoda i humory dopisywały od samego rana. Warto dodać, że grupa Żaków Starszych, czyli rocznik 2012 oraz 2013, jako grupa wydzielona, rozpoczęła dopiero treningi z początkiem tego tygodnia.

Obaj trenerzy przed meczem umówili się na granie rocznikami głównie 2012, z „domieszką” młodszego pokolenia adeptów futbolu. Nasza drużyna przespała trochę początek spotkania, gdzie zaczęliśmy od szybko straconych dwóch bramek. Na szczęście im dalej w las tym było lepiej. W bramce świetnie radził sobie Przemek Apajewski, natomiast cała drużyna w polu dała w dniu dzisiejszym od siebie 100%. Wyniki w tej kategorii wiekowej nie mają znaczenia… ale gdyby kogoś interesowało to nasza drużyna odniosła zwycięstwo 9-7.

Bagażem bramek podzielili się: Miłosz Centkowski, Szymon Jankowski, Patryk Porwit, Miłosz Krupa oraz, co warto odnotować, Maja Moskalik. Maja została zatem pierwszą zawodniczką w XXI w. ( a kto wie może i w całej historii MKS-u Lędziny), która zdobyła bramkę w rozgrywkach młodzieżowych.

Skład MKS-u Lędziny: Przemek Apajewski, Maja Moskalik, Patryk Porwit, Mikołaj Milczanowski, Miłosz Krupa, Miłosz Centkowski, Remigiusz Ingram, Maciej Myalski, Szymon Jankowski oraz Franek Szołtysek.

Trener: Marcin Bratek.

19.09.2020 r.

• MKS – Grom Świerczyniec 2:4, MKS – Polonia Tychy 5:1

„Wczesną pobudkę zaserwowali sobie rodzice i zawodnicy drużyny Żaków w niedzielny poranek. Turniej w Tychach z udziałem Gromu Świerczyniec, Polonii Tychy oraz MKS-u Lędziny rozpoczynał się już o godzinie 8:00 na Orliku przy ulicy Borowej. W pierwszym meczu po godzinie 8:00 nasi zawodnicy – chyba nie przyzwyczajeni do wczesnego rozgrywania meczu zaprezentowali się trochę słabiej niż drużyna Gromu z Bojszów- Świerczyńca. Przez cały czas musieliśmy gonić wynik z 0:1 na 1:1 , z 1:2 i na 2:2. Później dwie bramki Gromu i mecz zakończył się wynikiem 2:4 dla drużyny Gromu, która po prostu wykorzystała nadarzające się okazje do strzelenia bramek. W drugim meczu MKS grał z żeńską drużyną Polonii Tychy. Drużyna w Tychach dopiero się tworzy, więc potrzebne były posiłki z drużyny Gromu. Mecz zakończył się wygraną MKS-u 5:1 ale jak dobrze wiemy – wynik nie jest najważniejszy i cieszy fakt, że chętnych dziewczynek do grania w piłkę jest coraz więcej. Cała drużyna MKS-u zaprezentowała się przyzwoicie natomiast na wyróżnienie zasłużył Patryk Porwit (z którego kiedyś MKS będzie miał nie małą pociechę w grze defensywnej) oraz Miłosz Krupa. Kolejny turniej za tydzień w Lędzinach”  – tak występ swoich podopiecznych podsumował trener Marcin Bratek.

Skład MKS-u: Przemek Apajewski, Franek Szołtysek, Miłosz Centkowski, Miłosz Krupa, Patryk Porwit, Maciej Myalski, Kordian Jandzio, Karol Zduńczyk, Mikołaj Milaczanowski, Remigiusz Ingram, Maja Moskalik oraz Szymon Jankowski.