Nie tak dawno rozgrywki ligowe młodzieży ruszały…. , a już powoli dobiegają końca. Ostatnie dni były mocno intensywne dla naszych zespołów, a kolejne będą nie mniej wymagające. Czas na krótkie podsumowanie oraz zapowiedzi kolejnych występów zaplanowanych w dniach od 8 do 11 czerwca.

Zaczynamy od grupy najmłodszej żaczków, która w piątek 7 czerwca zagra zaległy mecz z KSB Lędziny, a więc czeka nas spotkanie derbowe drużyn z roczników 2016 oraz 2017 i młodsi. Z kolei w sobotę 8 czerwca (od 9.30) piłkarze trenera Kuby Lesza zagrają w Gardawicach z tamtejszym LKS-em.

Orliki, po wtorkowym zaciętym meczu, z APN SMS Tychy, który rozgrywany był w iście trudnych boiskowych warunkach w sobotni poranek od 9.00 rywalizować będą w Bieruniu z miejscową Unią.  Będzie to dla nich przetarcie przed turniejem EURO zaplanowanym na obiekcie Unii na 16 czerwca oraz charytatywnym turniejem piłkarskim, organizowanym na rzecz Dariusza Latuska,a a rozgrywanym systemem 4×4.

Drużyna młodzików MKS-u do sobotniego meczu wyjazdowego z GTS Bojszowy (od godziny 9.00) przystąpi podbudowana wygraną 9:1 nad Ogrodnikiem Cielmice (bramki: Bartek Cartt 4, Bogdan Szewczuk 2, Filip Szprengiel 2, Szymon Micor).

Inny zespół trenera Artura Olesia, tj. trampkarze, w sobotę od godziny 11.00 rywalizować będą z Siódemką Tychy, a rewanżowy mecz tych drużyn odbędzie się w Lędzinach we wtorek 11 czerwca od godziny 17.45 na orliku przy ul. Pokoju.

IV ligowa drużyna trampkarzy, pod wodzą trenera Pawła Majera, po ubiegłotygodniowej pauzie, rozegra ważny dla układu tabeli mecz w lidze trampkarza C1/C2. Stawką sobotniego meczu z Czułowianką (godzina 11.00) będzie głównie przygotowanie do meczu barażowego o awans do III ligi C2, w którym nasi piłkarze prawdopodobnie zagrają z LKS Gardawice.

Dużo emocji przyniesie także niedziela, bowiem zespół trampkarzy zagra w Kętach w silnie obsadzonym turnieju Beskid Media Cup, w którym to w fazie grupowej zmierzy się m.in. z Akademią Sportu KSB Lędziny. Pełna lista drużyn poniżej.

Wczoraj w Bieruniu Starym odbyły się także rejonowe eliminacje turnieju 1X1, w którym reprezentowali MKS Bartek, Dawid oraz Oliwier. 

Zarówno Dawid (rocznik 2014), który wygrał dwa mecze, przy jednej porażce, jak i Bartek – rocznik 2015 (dwie wygrane, dwie porażki) bliscy byli wyjścia z grupy. Dawidowi zabrakło strzelonych bramek w ogólnym rozrachunku, aby wyjść z II miejsca, ustępując jedynie miejsca zawodnikowi APN SMS Tychy. Natomiast, Bartkowi jednego remisu w którymś z przegranych 1:2 oraz 2:3 meczów z przedstawicielami Akademii Sportu BVB oraz UKS Warszowice. Wygrane 11:0 oraz 4:1 w kolejnych meczach okazały się niewystarczające. Szkoda tym bardziej, iż w obu sytuacjach bramki stracił w ostatniej akcji meczu, nie mogąc już skutecznie odpowiedzieć.

Jak mówił trener Ryszard Wowro wszyscy zawodnicy prezentowali równy poziom, a nasi chłopcy nie odstawali poziomem od swoich rówieśników, grając odważnie, próbując zwodów i indywidualnych szarż. Wyzwaniem była także gra na dużej intensywności, trzech czy czterech meczów pod rząd (jak w wypadku Bartka). Dzielnie spisał się również Oliwier z rocznika 2016, który pomimo że ustępował wzrostem i siłą swoim rówieśnikom, to napsuł im sporo krwi w swoich pojedynkach. Remis 4:4 w jednym pojedynku oraz minimalna porażka 3:4 w kolejnym są tego najlepszym dowodem.

Gratulujemy dobrego występu!

Od lewej: Bartek, Oli i Dawid. Foto: RW